Вночі з 30 на 31 березня народні депутати України ухвалили законопроєкт 2178-10, що запроваджує ринок земель.
Фракції політичних партій та депутатські групи голосували так: фракції “Слуга народу” – 206 голосів, “Європейська солідарність” – 23, “Голос” – 13, депутатська група “Довіра” – 12, позафракційні – 5, ОПЗЖ – 0, Батьківщина – 0, група “За майбутнє” – 0.
Депутати, які представляють Кіровоградщину голосували наступним чином:
“Слуги народу” Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Богдан Торохтій, Юрій Кузбит, Олег Тарасов – за. Їхній колега по фракції Олег Воронько – проти. Позафракційний Олесь Довгий був відсутній під час голосування.
Закон передбачає:
- З червня 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі.
- З червня 2021 до червня 2023 буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено попередньою версією проєкту.
- З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.
- Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішуватись на референдумі.
- Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.
- Не зможуть купувати з 2023 року українську землю компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора – Росії, що входять до терористичних організаціях.
- Також заборона поширюється на компанії, що знаходяться у власності іноземних держав або офшорів чи бенефіціара, яких неможливо встановити.
- Купити українську сільгоспземлю також не зможуть юрособи з країн, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом та компанії під санкціями.
- Передбачене переважне право орендаря на купівлю.
- Орендарі, які працюють на землі і мають право користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок і без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує після першого платежу.
- Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.
- Банки зможуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельна ділянка дісталась їм як заставне майно за непогашеним кредитом. Такі ділянки фінустанови повинні продати протягом двох років після отримання права власності на земельних торгах.
- Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року.
- В перші два роки діятиме заборона на продаж державної землі.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: