Після 15 жовтня вакцина проти грипу штамів нинішнього сезону вже з’явилася в аптечних мережах Кропивницького та області. За інформацією Кіровоградського обласного лабораторного центру, на 24 жовтня протигрипозні вакцини в наявності в наступних аптечних закладах області.
Кропивницький
Аптеці №1 по вулиці Набережній, 13; аптека №118 на Бульварі Студентському, 4-А.
Проте, як засвідчує інспектування нашим журналістом, це не повний перелік аптек. Вакцини були наявні і в аптечних кіосках при міських поліклініках, проте ситуація може змінюватися в залежності від обсягів закуплених вакцин і попиту.
Знам’янка
КП «Районна аптечна мережа» по вулиці Трудовій, 27.
Світловодськ
ТОВ «РАМ-РУАН», вулиця Павлова, 13.
ТОВ «Ескулап», вулиця Героїв України, 67.
Новгородківський район
ПРАТ «Ліки Кіровоградщини», Новгородка, вулиця Криворізька, 38
Устинівський район
ПрАТ «Ліки Кіровоградщини», Устинівка, вулиця Шаталова, 2
Новоукраїнський район
ТОВ «Степ-Фарм», Новоукраїнка, проулок Лікарняний,1
Новомиргородський район
Ліки Кіровоградщини, Новомиргород, вулиця Соборності, 94.
Голованівський район
ТОВ Аптека «Катя», Голованівськ, вулиця Соборна, 51.
Як зазначила “Без купюр” начальниця управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксана Макарук, в аптечні мережі мала надійти французька вакцина “Ваксигрип”. Оскільки аптеки є приватними, їхні власники самі вирішують, реалізовувати вакцину чи ні і в яких обсягах. Вартість коливається в межах 300 гривень.
За словами сімейної лікарки Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Лейли Цимбал, щеплення переважно робиться тим, хто часто хворіє або перебуває в групі ризику, контактує з хворими або працює з великою кількістю людей. Робити чи ні – на розсуд пацієнта, лікар може тільки рекомендувати.
Щоб зробити щеплення, потрібно, щоб пацієнт, як мінімум, два тижні не хворів. Не мав протягом цього часу температури, не приймав антибіотики, не мав ослаблений імунітет чи хвороби кровотворних органів, наприклад, ВІЛ.
Для того, щоб зробити щеплення, пацієнт повинен прийти в аптеку з сумкою-холодильником, у якій зберігатиметься вакцина. Якщо у пацієнта немає власної, можна в порядку черги взяти у кабінеті для щеплень медичного закладу, в якому працює ваш сімейний лікар. Адже — це живий, але інактивований вірус грипу, тому повинен зберігатися в особливих умовах. Надалі пацієнт приносить цей контейнер до лікаря разом із чеком аптеки, в якому вказано дату придбання. Це важливо, адже лікар має переконатися, що вона не “залежана” і зберігалася у відповідних умовах. Після цього сімейний лікар, з яким ви підписали декларацію, випише направлення на щеплення.
За словами Лейли Цимбал, вакцину можна зберігати максимум три дні, але краще робити щеплення у той день, коли ви її купили.
Рекомендації лікаря, як убезпечити себе в епідсезон
Основна рекомендація — це дотримання елементарних правил гігієни. Частіше потрібно мити руки, в іншому випадку при собі потрібно мати елементарні засоби для дизінфекції (вологі серветки, антисептик).
Провітрювання приміщення.
Менше знаходитися у місцях масового скупчення людей.
Правильно харчуватися та вживати більше фруктів, овочів, продуктів, що містять вітамін С — лимон, чай з імбирем.
Займатися спортом.
Ходити по місту в масці, мазатися мазями та приймати противірусні ліки — не вихід, а препаратів для підвищення імунітету насправді не існує.
Тож користуйтеся загальними рекомендаціями, або ж обирайте вакцинацію.
Багатьох також цікавить, чи можна застосовувати вакцину проти грипу для дітей. За інформацією МОЗ, «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея) — від шести місяців.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: