Як відомо, вчора, 2 вересня, новий Уряд на своєму першому засіданні ліквідував Департамент захисту економіки Національної поліції України.
“Сьогодні ми ліквідували цей підрозділ, який займався розкриттям економічних злочинів. Бо ця одіозна структура не захищала бізнес, а систематично заважала йому працювати. Найчастіше через суд отримували ухвалу на проведення слідчих дій і починали обшук: витягували з офісу комп’ютери, бухгалтерію, а з каси – гроші, документи. Через це паралізовували роботу підприємств, а потім вимагали у бізнесу “викуп”, – прокоментував рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
Глава Уряду додав, що замість ліквідованого Департаменту хочуть створити ефективну структуру для розслідування фінансових злочинів, куди зможуть прийти на роботу порядні та чесні працівники. Він анонсував також, що найближчим часом до Парламенту направлять проект рішення про створення нового органу, який опікуватиметься питаннями економічних злочинів.
Проте на офіційному урядовому порталі ще не оприлюднено офіційного документу, тож не відомо, як довго триватиме процес ліквідації Департаменту та її структурних підрозділів у регіонах.
Працівники Управління захисту економіки в Кіровоградській області зазначають, що наразі самі не володіють цією інформацією.
Відомо лише, що після ліквідації Департаменту захисту економіки та до створення нового підрозділу функції будуть перерозприділені між іншими структурними підрозділами Національної поліції України.
Нагадаємо, що Управління захисту економіки в Кіровоградській області на чолі з екс-кандидатом у народні депутати по 100-ому округу Володимиром Духном звинувачували у тому, що для порушення кримінальних проваджень використовуються провокатори-хабародавці, багато з яких були засуджені або зараз фігурують у кримінальних справах.
Про це заявляли депутати від міської ради Кропивницького від “Опозиційного блоку” після затримання за підозрою в хабарництві начальника державної архітектурно-будівельної інспекції та співмешканця депутатки Анни Ніжнікової Андрія Сліпченка, якого остання взяла на поруки.
Володимир Духно тоді заявив одному з місцевих видань, що ці звинувачення є безпідставними й управління лише виконує свою роботу, яка не подобається корупціонерам, тому його та очолюваний ним підрозділ обливають брудом.
У листопаді минулого року стосовно посадовців обласного управління захисту економіки слідчий відділ прокуратури області за заявами жителів Кропивницького та регіону відкрив кримінальне провадження щодо неправомірних дій службових осіб управління захисту економіки в області та вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 364 (зловживання службовим становищем) і ст. 365 (перевищення повноважень)».
З метою забезпечення об’єктивного досудового розслідування у зазначеному провадженні, його було спрямовано до Генпрокуратури для доручення здійснення слідства органу, який розташований за межами Кіровоградської області.
Також торік скеровано до суду обвинувальний акт стосовно майора УЗЕ, його звинувачували у злочинах за ч.2 ст.369-2 (зловживання впливом) та ч.2 ст. 342 (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків) Кримінального кодексу України.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: