Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства оприлюднило заяву щодо повідомлення Служби безпеки України про причетність до масштабної контрабанди деревини.
“Насамперед слід зауважити, що з 1 листопада 2015 року поставка на експорт лісоматеріалів необроблених не здійснюється, оскільки заборонена законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Що стосується щомісячного вивезення на експорт лісопродукції на понад 5 млн. грн., то ця інформація не відповідає дійсності та не підтверджена достовірними доказами”, – йдеться в заяві.
В управлінні стверджують, що протягом 2020-2021 років Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства (далі по тексту – Управління) не видано жодного сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій на деревину цінних порід, визначених статтею 1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (акація, берека, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець).
“Поставка продукції переробки лісогосподарськими підприємствами на зовнішній ринок здійснюється відповідно до діючих контрактів, а обласним управлінням видаються сертифікати відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого постановою КМУ № 1260. Що стосується обсягів продукції переробки, реалізованої на експорт, то фактична поставка у березні 2021 року становила 157 м3, а за квітень2021 року – 120м3. Поставка пиломатеріалів здійснюється відповідно до укладених контрактів за ціновою політикою, що не шкодить інтересам держави та лісгоспів. Поставка лісоматеріалів необроблених здійснюється за результатами аукціонів з продажу необробленої деревини, на яких самими покупцями формується цінова політика. Відповідно до електронного обліку деревини, який впроваджено у держлісгоспах Кіровоградщини з 2013 року, на нижньому складіДП «Чорноліський лісгосп» станом на 06.04.2021 знаходиться 521 м3 лісоматеріалів круглих різних класів якості та 60м3 пиломатеріалів”, – заявляють в УЛСМГ.
Згідно з заявою, під час обшуку в Управлінні вилучили записники керівників із робочими записами, що стосувалися діяльності управління як органу, який координує державні лісогосподарські підприємства. Також вилучені папери, в яких містилося офіційне листування з потенційними споживачами продукції переробки. В управлінні стверджують, що згадане листування зареєстроване в управлінні і не може бути віднесене до «чорної бухгалтерії» або «чорнових записів».
Управління звертає увагу на те, що розміщені на сайті СБУ відео- та фотоматеріали відзняті на території нижнього складу державного підприємства «Чорноліський лісгосп» для тимчасового зберігання і первинної обробки заготовленої деревини, часткової її переробки та відвантаження продукції споживачам. На його території розміщений цех переробки деревини.
“З матеріалів СБУ видно, що лісопродукція, яка знаходиться на території нижнього складу, промаркована чіпами, що свідчить про законність заготівлі деревини. Дану лісопродукцію реалізовано споживачам за результатами аукціону з продажу необробленої деревини, що підтверджується відповідними документами. Якість деревини відповідає зазначеній у товарно-транспортній накладній, яка, у свою чергу, є основним документом на перевезення вантажу”, – йдеться в заяві.
В управлінні вважають, що доки кримінальне провадження не закінчене, не проведені експертизи, не надана правова оцінка діям лісогосподарських підприємств, висновки про незаконність або неправомірність їхніх дій є передчасними та безпідставними.
Нагадаємо, що вчора пресслужба СБУ оприлюднила інформацію про викриття масштабної схеми контрабанди цінної деревини за заниженими цінами, до якої нібито причетні керівництво та працівники лісового та мисливського господарства області.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: