Відбулася презентація чат-бота «Буду мамою» – спеціалізованого цифрового сервісу для вагітних на основі відкритих даних.
“З 24 лютого до кінця 2022 року в країні народилося 195 тисяч дітей. Загалом показник суттєво зменшився ще з 2021 року, і тенденція до зниження народжуваності зберігатиметься і загострюватиметься – через економічне і психологічне навантаження на українців, невпевненість у майбутньому. Водночас українці, які вирішили народити дитину, говорять про значні витрати протягом ведення вагітності, тоді як безоплатні аналізи та обстеження сприймаються скоріше як щасливий випадок. В контексті катастрофічної демографічної кризи в країні цінність кожної вагітності збільшується в рази, а майбутні батьки потребують підтримки”, – пояснюють автори проєкту.
Супровід вагітності та медична допомога при пологах – це одні з пріоритетних послуг, які оплачує держава в межах Програми медичних гарантій. Це означає, що прийоми лікарів у жіночих консультаціях, обстеження і низка аналізів протягом вагітності, а також медичні послуги під час пологів, мають надаватися пацієнткам безоплатно.
На жаль, рівень обізнаності майбутніх мам про свої права на безоплатні послуги є незадовільним, що призводить до погіршення фінансового становища родин і виникнення таких негативних явищ, як приховані платежі й невиправдані «благодійні внески» протягом вагітності й пологів. Саме для того, щоб ознайомити вагітних і тих жінок, котрі планують вагітність, про безоплатні медичні послуги, створено чат-бот «Буду мамою».
Чат-бот «Буду мамою» – це спеціалізований цифровий сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних Національної служби здоровʼя України. Він містить покроковий алгоритм щодо того, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги.
Жінка вказує свій тиждень вагітності, отримує перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном і одразу знаходить найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно (незалежно від прописки вагітної чи її фактичного місця проживання). Тобто кілька кліків – і купа збереженого часу, сил і грошей.
Над створенням боту працювала група кваліфікованих розробників, представники неурядових організацій і лікарі-акушери-гінекологи. Чат-бот також містить документи-пам’ятки, які допоможуть захистити права пацієнток на безоплатні медичні послуги, перелік «червоних прапорців» – симптомів, які вказують на необхідність термінового звернення до лікаря, поради, як зібратися у пологовий будинок, і багато іншого.
Чат-бот доступний у популярних месенджерах – Telegram (https://t.me/IWillBeMother_bot) та Viber (https://viber.com/iwillbemother_bot).
Проєкт реалізували ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів» за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: