Сьогодні держава допомагає українцям сплачувати за житлово-комунальні послуги, надаючи субсидії та пільги. Перші призначають вразливим категоріям громадян, на підставі їхнього матеріального стану. Другі — на підставі приналежності до певної категорії, наприклад, учасників бойових дій, людей з інвалідністю, чорнобильців тощо. Нещодавно в Україні розширили коло осіб, які мають право на субсидію. Детальніше про це “Без купюр” розповіла Антоніна Торшина, начальниця управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 № 340 відбулися певні зміни у порядку призначення житлових субсидій.
Зокрема, розширено коло осіб, у яких взагалі відсутні доходи, але яким все ж таки призначають субсидію. Раніше право на субсидію мали лише ті, хто взагалі не мав доходів, у випадках, коли такі особи перебували в місцях позбавлення чи обмеження волі й це підтверджувалось відповідними документами виправної колонії або слідчого ізолятору.
Тепер житлова субсидія призначається також особам, які не менше ніж місяць перебували у полоні, і це підтверджується документами, наданими в установленому порядку, – довідкою про перебування у полоні.
Раніше також при призначенні житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу не брали доходи осіб, які брали участь в АТО та ООС. Тепер цей пункт доповнено словами: “які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ”. Тобто це стосується військовослужбовців та усіх силових структур.
Серед інших змін передбачено:
– коли зареєстроване/задеклароване або фактичне місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи осіб, які перебувають у полоні або вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду, або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти;
– можливість надавати у відомостях про особу адресу, за якою вона задекларована (раніше передбачалося використання лише зареєстрованого та фактичного місця проживання). При цьому житлова субсидія може призначатися тільки за одним місцем проживання людини – зареєстрованим, задекларованим або фактичним;
– обмеження строку, який надається для виправлення помилки в заяві та/або декларації на час хвороби заявника – відтепер такий строк можна подовжувати на час хвороби субсидіанта, але не довше ніж до дня закінчення опалювального або неопалювального сезону;
– зобов’язання протягом 30 календарних днів інформувати уповноважений орган, якщо особа із складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно більш як 60 днів в періоді, за який враховуються доходи.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: