Уже у 2024-му році для українців можуть запровадити гарантовану уніфіковану соціальну допомогу. Вона стосуватиметься малозабезпечених громадян та сімей, які знаходяться за межею бідності.
Подібна ініціатива матиме велике позитивне значення. Адже, за останні два роки матеріальне благополуччя українців суттєво знизилося. Багато сімей опинилося за межею бідності. Люди змушені шукати собі додаткову роботу, вдаватися до кредитування на найпростіші покупки чи шукати виграшів в казино Elslots для поліпшення фінансового становища.
Від прожиткового мінімуму – не залежить!
Про потенційне нововведення журналістам повідомили з Міністерства соціальної політики. За словами очільниці Міністерства, Оксани Жолнович, схему нарахування цього виду допомоги хочуть зробити принципово новою.
Зараз всі види державної фінансової допомоги та пільгові виплати прив’язані до так званого прожиткового мінімуму. З 1-го січня 2023-го року його розмір становить 2 585 гривень.
Не варто навіть уточняти, що сума вказаного прожиткового мінімуму має мало зв’язку з реальністю життя. На сьогодні, вказані гроші не завжди здатні покрити навіть оплату комунальних рахунків. Тому будь-яка допомога, що відштовхується від цієї величини – не забезпечує фізичного виживання людини.
За словами міністерки, реальний прожитковий мінімум зараз майже сягає мінімальної зарплати, встановленої державою. Він становить приблизно 6000 гривень.
На сьогодні – це сума, здатна покрити хоча б витрати особи на харчування та оплату комунальних платежів. Про “розкоші”, на зразок більш-менш суттєвого лікування чи чогось подібного тут вже не йдеться.
Як сказала міністерка, проєкт уніфікованої соціальної допомоги розробляється таким чином, щоб відв’язати її від прожиткового мінімуму. Це дозволить надавати людям допомогу у розмірах, більше наближених до реальної суми грошей, потрібних для виживання.
Розрахунки мають бути прив’язані до суми базового доходу людини, який гарантується на кожного члена сім’ї.
Як буде нараховуватися допомога
Заплановано, що розмір допомоги буде різним – в залежності від кількості членів сім’ї, наявності підстав для додаткових пільг, особливих статусів і т.д.
- Як вказує міністерка, допомога на одного члена сім’ї становитиме 100% від суми базового доходу. Планується, що вона складе вказані 6 тисяч гривень – але це ще може змінитися.
- Якщо ж сім’я складається з кількох членів – кожен наступний дорослий учасник отримуватиме менше, наприклад, 70%. Адже за умови спільного господарства витрати на людину скорочуються.
- Допомога на дитину також становитиме 100%, бо витрати на дитяче лікування та одяг сильно перевищують дорослі.
- Пенсіонери з низькою пенсією також матимуть змогу отримати 100% допомоги.
Проєкт допомоги вже опрацьовується органами виконавчої влади. Чи буде він прийнятий – залишається під питанням, адже зараз соціальні виплати України фінансуються міжнародними донорами.
РЕКЛАМА
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: