Правоохоронці викрили мережу, учасників якої підозрюють у підкупі, залякуванні та примушуванні гравців програвати матчі в кіберспорті, настільному тенісі та футболі. Угруповання, знаючи результати заздалегідь, “заробляло” мільйони на ставках.
Про це повідомляє Кіберполіція України.
За даними правоохоронців, підозрювані організували договірні матчі з кіберфутболу, кібербаскетболу, настільного тенісу, футболу, баскетболу.
“Для розширення свого впливу серед кіберспортсменів, залучення більшої кількості онлайн-вболівальників та грошових ставок організатори заручалися підтримкою відомих осіб, які мали досягнення у реальному спорті. Завдяки цьому за онлайн-трансляціями “замовних” матчів в інтернеті могли спостерігати десятки тисяч людей одночасно”, – зазначається в повідомленні.
Деякі з учасників угруповання – колишні спортсмени світового рівня, використовували набуті за роки професійної діяльності зв’язки для організації “договірних” матчів між кіберспортсменами з Австралії, Європи та України.
Так, правоохоронці Австралії передали інформацію щодо протиправної діяльності фігурантів у цій країні українських поліцейським.
“Поліцейські з’ясували, що фігуранти шляхом підкупу, примусу, залякувань та підбурювання змушували гравців свідомо програвати свої онлайн-матчі.
Для тиску на учасників змагань зловмисники іноді пропонували гроші за “злив” матчів, а в деяких випадках залучали раніше судимих за майнові злочини осіб спортивної статури для залякування спортсменів, у тому числі з використанням зброї”.
Наразі встановили близько десяти постраждалих гравців.
Знаючи майбутній результат гри, зловмисники особисто або через довірених осіб робили ставки в букмекерських конторах, зареєстрованих в Азії, Європі, Австралії та Америці.
За попередніми підрахунками, прибутки від такої діяльності могли становити мільйони гривень.
За ці кошти підозрювані через криптогаманці купляли абр перепродавали елітні автомобілі, нерухомість та інші активи.
Правоохоронці розпочали розслідування за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 203-2 (Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей), ч. 1, 3 ст. 369-3 (Протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань), ч. 4 ст. 189 (Вимагання) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Н
Наразі одному з організаторів “договірних” ігор повідомили про підозру в протиправному впливі на результати офіційних спортивних змагань.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: