В.о.директора “Дніпро-Кіровоград” Олександра Пісного оприлюднив звіт про діяльність підприємства за минулий рік, який не вдалося озвучити депутатам обласної ради в п’ятницю. Адже, як повідомляв “Без купюр”, під час минулої сесії в залі виник конфлікт між політичними групами, і за 5 годин депутати так і не затвердили порядок денний та не перейшли до розгляду раніше запланованих питань.
Зі звітом можна ознайомитися на сайті підприємства та у Фейсбуці.
Олександр Пісний зазначив, що попри великі фінансові, технічні проблеми та нестачу людей, підприємство забезпечує водою 400 тисяч жителів області.
“Минула зима була для нас надзвичайно складною. З кінця листопада по середину січня водогін зупинявся 5 разів. Три зупинки сталися внаслідок проблем в енергосистемі України через масовані ракетні обстріли агресора, й дві зупинки — через аварії, які сталися внаслідок нестабільного енергопостачання. Після кожної зупинки спустошувалися мережі водопостачання, а це 1929 км. З них 59 відсотків (1136,5 км) перебувають в аварійному стані, бо відслужили замість 20 років півстоліття”, – зауважив очільник “Дніпро-Кіровоград”. – “Працівники підприємства цілодобово і без вихідних боролися із витоками по містах. Тільки в Кропивницькому внаслідок гідроударів траплялося по 60 відкритих витоків на добу”.
Він також повідомив, що минулого року підприємство недоотримало 239 млн грн. Зокрема, 172 млн 700 тисяч грн невідшкодованої різниці між фактичними витратами підприємства та тарифами на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. В тому числі затверджена протоколом засідання обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах – 97,7 млн грн.
29 млн 400 тисяч грн недоотримано коштів через зменшення обсягу послуг для бюджетних установ (12.9%) та приватних підприємств (18.8%) в порівнянні з 2021 роком. Оскільки перші 3-4 місяці війни чимало підприємств зупинили свою роботу.
На 37, 5 млн грн виріс борг населення за послуги водопостачання — нині він становить 139 мільйонів гривень.
“Однак попри це нам вдалося зменшити свою збитковість на понад 10 мільйонів гривень за рік. Зокрема, у 2021 році збитки сягали 52 179 586 грн, а минулого року – 41 048 744 грн (без врахування курсової різниці). Також торік ми отримали мінімальну за всі роки існування підприємства підтримку з бюджету – 12, 281 млн грн (з яких 7 млн грн — це відшкодування ПДВ). Але ми старанно економимо ресурси. Зокрема електроенергію. На 19,2 відсотка зменшилось питоме споживання електроенергії по водовідведенню, на 12,6 відсотка — по водопостачанню. Загальна економія електроенергії по підприємству торік становила 2,3 млн кВт. А це – 12 млн грн”.
Серед інших позитивних моментів Олександр Пісний назвав те, що підприємству вдалося отримати допомогу від міжнародних донорів – «Червоного Хреста» та благодійного дитячого фонду при ООН «ЮНІСЕФ». Загальна сума в грошовому та матеріальному вигляді становить 82 946 837 грн. У тому числі безповоротна компенсація на реагенти (хлор, коагулянт, гіпохлорит) – 25 846 291 грн. Це дало можливість компенсувати різницю у вартості реагентів у зв’язку із їх подорожчанням у майже три рази.
“Нам подарували 3 нові спеціалізовані автомобілі для підвезення і розвезення води загальною вартістю 11 488 569 грн. Також на 11 164 018 грн ми отримали труби, засувки, люки, помпи, гідравлічну машину, електричні товари, муфти інше. На безоплатній основі ми отримали 20 дизель-генераторів різної потужності – від 50 до 380 кВт на загальну суму 15 млн грн. Вони вже встановлені й зможуть 5 діб забезпечувати водою кожне місто з наявних резервуарів, а також забір води з альтернативних джерел води – свердловин. Триває будівництво альтернативної насосної станції для резервного забезпечення Світловодська. Також на безоплатній основі підприємство отримало харчові бочки, близько 10 км труб малого діаметра на загальну суму 1 695 916 грн”, – зазначив Олександр Пісний.
Наразі підприємство підписало меморандум про взаєморозуміння щодо розв’язання гуманітарної проблеми з водопостачанням селища Нового — на виконання рішення сесії обласної ради від 2016 року. Загальна сума коштів, виділених закордонними партнерами на будівництво водогону становить 17 752 043 грн. Реалізувати проєкт запланують цього року. Це, за словами посадовця, дозволить забезпечити людей якісною водою та зекономити бюджету Кропивницького десятки мільйонів гривень економії.
Працівники підприємства власними силами замінили радянські агрегати насосних станцій на сучасні енергоефективні.
Завдяки реформі в охороні об’єктів “Дніпро-Кіровоград” щомісячно економить 500 000 гривень, тобто 6 млн грн в рік.
Торік розв’язували питання з водопостачанням селища Сонячного, населення якого раніше тижнями лишалося без води.
Автопарк підприємства поповнили 7 одиниць техніки. За минулий рік підприємство заплатило понад 120 мільйонів гривень. 1,5 млн грн перерахували працівники підприємства на допомогу ЗСУ, у лавах яких перебуває 71 працівник “Дніпро-Кіровоград”. Четверо працівників загинули.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: