Будівництво нового адміністративно-комерційного комплексу по вулиці Євгена Тельнова, 11 вочевидь таки почнеться.
Нещодавно в групі екоактивістів «Озеленення Кропивницький» повідомили про ймовірне знесення алеї дерев і будівництво нового торговельного комплексу на кшталт «Полоси» між будинками по вулиці Тельнова, 11-13.
На інформаційний запит «Без купюр» в міському земельному управлінні повідомили, що земельна ділянка (кадастровий номер 3510100000:32:214:0011) перебуває в оренді приватного підприємства «Соінс-250». За даними аналітичної системи «Youcontrol», власником підприємства є Микола Онул, бізнесмен, екс-політик (свого часу був партійцем «Партії регіонів» та «УДАРу»).
Ділянку передали в оренду рішенням міської ради від 19 жовтня 2004 року №1271. У цей період, до речі, Микола Онул очолював «земельну» комісію міськради.
В управлінні земельних відносин відмовились повідомити суму орендної плати, яку підприємство має сплачувати, а також, чи є заборгованість, пославшись на бюрократичні нюанси. Запит переадресували до управління ДФС.
На наше питання про погодження забудови цієї ділянки й проведення громадських слухань серед жителів будинків, яким доведеться «сусідити» з рядом торговельних павільйонів, в земельному управлінні сказали, що це не їхня компетенція, а консультації з громадськістю взагалі не передбачені.
«Відповідно абзацу 3 частини 1 статті 31 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», проектна документація на будівництво об’єкту щодо якого виділена земельна ділянка не підлягає оцінці впливу на довкілля, а отже не потребує громадського обговорення», – йдеться у відповіді за підписом начальника управління Родіона Владова.
Ми також поцікавилися, чи Спецінспекція штрафувала орендаря, оскільки земельна ділянка, як повідомляли екоактивісти, не належним чином доглянути. Виявилось, що Спецінспекція обмежилась усним повідомленням й орендарі оперативно поприбирали.
Інформації про звернення фірми Онула за дозволом на знесення дерев чи оформленням паспортів прив’язок на МАФи наразі не надходило.
Розривати договір оренди з підприємством не збираються, оскільки істотні умови договору виконуються.
Начальник міського управління архітектури Вадим Мездрін у коментарі «Без купюр» відзначив, що в рамках своїх повноважень його відомство видало містобудівні умови та обмеження – вихідні дані, які мають врахувати при виготовленні проектної документації. Це зауваження щодо наявних комунікацій, особливостей пожежного заїзду тощо.
Наразі в управлінні Держархбудінспекції зареєстрували повідомлення про початок будівництва. Це означає старт будівельних робіт.
Також Вадим Мездрін повідомив, що стосовно іншої земельної ділянки, яка в оренді підприємства Онулів, розпочався судовий спір, оскільки управління не видало містобудівні умови та обмеження. Підставою стала невідповідність плану зонування, яким на цій території передбачені зелені насадження.
У Реєстрі судових рішень ми знайшли ухвалу Кіровоградського окружного адмінсуду за позовом ПП «Сервіс-Кіровоград» до управління архітектури. Ця фірма належить Миколі і Ларисі Онулам. Підприємці через суд вимагають «визнати протиправною бездіяльність у формі відмови Управління в наданні містобудівних умов та обмежень під будівництво адміністративно-комерційного комплексу загальною площею 0,38 га, по вулиці Академіка Тамма біля будинку №4».
Як ми писали, за цією адресою фірма вже випиляла дерева для початку будівництва. Після розголосу в ЗМІ та соцмережах підприємство змусили відшкодувати збитки, оскільки виявилося, що спиляли більше дерев, ніж було дозволено.
Суддя Юрій Пасічник взяв позов до розгляду, засідання призначене на 11.00 год. 6 листопада.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: