Вчора, 17 травня, в своєму короткому виступі під час прес-конференції в Кропивницькому в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зосередилася на кампанії “Лікар для кожної сім’ї”, що передбачає обрання пацієнтами лікарів первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти й педіатри) та підписання з ними декларацій, а також перехід на нову систему фінансування медзакладів.
За її словами, вона приїхала для того, аби побачити, як нововведення працюють у нашому регіоні та поспілкуватися не тільки з керівникам медичної сфери, а й з місцевою владою, представниками держказначейства, щоб система охорони здоров’я працювала краще.
Вона зазначила, що вже побувала в одному з комунальних медзакладів Кропивницького (за нашою інформацією, це Центр надання медико-санітарної допомоги №2 – колишня полікліняка №5), де підписали найбільше декларацій з лікарями, і залишилася задоволена побаченим. Пізніше вона про це написала й на своїй сторінці у Фейсбуці.
Із 30 центрів, які приєдналися до електронної медичної системи, 8 до 1 липня будуть автономізовані, а один може перейти на нове фінансування.
Решта зможуть приєднатися під час другої хвилі, що розпочнеться з 1 жовтня.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо недостатнього фінансування медичної галузі, в.о. міністра зазначила, що місцева влада також повинна робити свій внесок та слідкувати за їх ефективним використанням, якщо ж коштів не вистачатиме, зокрема на заробітні плати, як це було в кінці минулого року, то Уряд, як і торік, дофінансує в залежності від потреб.
За її словами, наразі кошти виділено лише на півроку, оскільки в третьому і четвертому кварталі передбачено перехід закладів первинної ланки на окреме фінансування. Для їх фінансування є достатньо коштів, запевнила в.о. міністра.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: