Сьогодні, 30 червня, в Знам’янці провели громадську панахиду за відомою громадською активісткою Катериною Валевською і хочуть дати друге життя її унікальній колекції, що складається з понад двохсот прапорів.
Про це “Без купюр” повідомили громадські активісти зі Знам’янки, де вона мешкала останні два місяці й померла.
Сьогодні вони зібралися біля міського будинку культури, аби віддати останню шану великій патріотці України, яка мріяла об’єднати її своєї акцією “Велика українська хода”.
Унікальній колекції з понад двохсот прапорів, що залишилася в Знам’янці після її смерті, хочуть дати друге життя – створивши музей імені Катерини Валевської.
Як повідомила нашому виданню місцева волонтерка Наталія Тишкевич, син Катерини Валевської забрав тіло матері, щоб сьогодні поховати на малій батьківщині – в Первомайську Миколаївської області, звідки вона родом.
Як повідомляв “Без купюр”, 27 червня Катерину Валевську, яку знала вся Україна завдяки її акції “Велика українська хода”, під час якої вона здолала тисячі кілометрів та побувала у всіх великих містах і в багатьох невеликих містечках країни, допомагала військовим як волонтер, сьогодні знайшли мертвою в Знам’янці Кіровоградської області в чужому будинку, де вона мешкала останні два місяці.
За кілька днів до смерті жінка написала на своїй сторінці у Фейсбуці, що залишилася без житла і засобів до існування. Син поїхав на заробітки, щоб заробити на її лікування.
Катерина Валевська багато років жила в Києві, була членом ради Майдану, письменницею, військовим кореспондентом та волонтеркою. В деяких ЗМІ її також називають бійцем спецкорпусу “Вікінг-К” при батальйоні “Айдар” з позивним “Чарівниця”. В 2014-ому вона започаткувала акцію “Велика українська хода”, під час якої відвідала всі обласні центри та більшість невеличких міст України, де проводила виставку синьо-жовтих прапорів із написаними на них побажаннями українським військовим та Україні.
Своєю акцією вона хотіла об’єднати українців, донести, що наша сила – в єдності.
Фото Олександра Остапова.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: