У Світловодську лікарі звільняються з комунальних лікарень і йдуть працювати до сімейного лікаря, який зареєструвався фізичною особою підприємцем. Про це йдеться в репортажі видання “Українська правда. Життя”.
Першим лікарем-ФОПом став Сергій Сергєєв. Він із 2014 року працював у міській лікарні, а після проведення медреформи звільнився і відкрив зареєструвався як ФОП. Сергій розповів, що раз чи двічі на місяць до нього приходять лікарі, які звільнилися з комунальних закладів. Відбувається це через недостатньо хороші умови для роботи спеціалістів, що здебільшого пов’язано з графіком роботи.
Згідно з медичною реформою, за один день лікар повинен оглянути пацієнтів на прийомі, сходити до них додому за потреби та займатися документацією. На прийом щоденно записується близько 40 людей, на кожного потрібно виділити по 20 хвилин. Багато лікарів скаржаться, що за робочий час елементарно не встигають заповнити електронні картки.
Сергій проаналізував роботу лікарів і зробив висновок, що потрібно просто правильно розприділяти час. Влітку він разом з міською бібліотекою, іншими лікарями, працювали, щоб створити програму для груп здоров’я. Це група людей з однією хворобою, наприклад, діабетом, які зможуть лише раз у певний проміжок часу збиратися і слухати лекції про те, як жити з цим діагнозом. Так скоротиться кількість пацієнтів на день з 40 до 5–7, що допоможе лікарю попрацювати з кожним по його хворобі детально.
Приватні лікарі альтернативою себе не вважають і мають намір захищати свої права та пацієнтів за допомогою Інституту з проблем медичної практики. Його наразі створює Сергій з однодумцями.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: