Сьогодні, 19 квітня, під час чергового великого обміну військовополоненими до України з російського полону повернувся наш земляк — кропивничанин Дмитро Чорний. Про це журналісти “Без купюр” дізналися від дівчини Дмитра — Діани Щикот, яка всі ці роки чекала на коханого і регулярно брала участь в акціях рідних військовополонених та зниклих безвісти у Кропивницькому та Києві.

Фото з Фейсбука Діани. Дмитро праворуч
Цей день став символічним, адже саме сьогодні Дмитру виповнилося 23 роки. 12 квітня минуло рівно три роки з моменту, як він потрапив у полон під час спроби українських військових прорватися з території зруйнованого заводу імені Ілліча на «Азовсталь» у Маріуполі. На той момент Дмитрові було лише 19 років. Свої 20 він зустрів за кілька днів уже в полоні.
До повномасштабної війни Дмитро служив у морській піхоті. З початком вторгнення він разом із побратимами 36-ї окремої бригади морської піхоти опинився в оточенні на згаданому заводі, де вони перебували 46 діб без води, їжі та медикаментів. Багато його товаришів загинуло під уламками зруйнованих конструкцій підприємства, що перебувало під постійним бомбардуванням ворога.
Історію Дмитра двічі розповідало наше видання, адже Діана була переконана, що суспільна увага та розголос допоможуть у його звільненні. Вона збирала по крихтах інформацію про долю Дмитра. Зі слів інших звільнених військових, він пройшов через сумнозвісну колонію в Оленівці та в’язницю у Мордовії.
Повернення Дмитра — це довгоочікувана і радісна новина для його рідних і коханої, друзів і всіх небайдужих. Попереду — відновлення після пережитого, підтримка та адаптація. Але найголовніше – цей день, коли він знову на рідній землі, настав.
____
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, 19 квітня з російської неволі звільнили 277 українських Захисників та Захисниць. 246 воїнів повернули в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном.
Серед звільнених – захисники з гарнізону Маріуполя, нацгвардійці, військові моряки, воїни ТрО, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем.
Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: