Сьогодні у справі Миколи Бутрименка, жителя села Латишеве Донецької області, обвинуваченого у пособництві бойовикам так званої «ДНР», відбулися судові дебати. Унаслідок його дій, стверджує обвинувачення, загинуло 10 бійців 3-го окремого полку спецпризначення, ще 5 потрапили у полон, де пережили побиття і катування. Завтра у справі оголосять вирок.
Як писав «Без купюр», група з 19 спецпризначенців мала розшукати пілотів збитого сепаратистами літака Су-25. 29 липня 2014 року в райoні села Латишеве хлопці заїхали на ферму 61-річного Миколи Бутрименка. Поки ті відпочивали він викликав групу сепаратистів. Свого часу чоловік був депутатом від “Партії регіонів”.
Куйбишевський районний суд Запорізької області заслухав позицію прокурора, потерпілих та їхніх адвокатів, підозрюваного і його захист. Засідання відбувалося через відеозв’язок, оскільки обвинувачений перебуває під вартою у Маріупольському слідчому ізоляторі Донецької області. Потерпілі, які наразі проживають у різних містах, також включалися по відеозв’язку. У Ленінському райсуді Кропивницького на слухання прибули мати загиблого спецпризначенця Галина Бузуляк, заступник командира 3-гo полку Сергій Францішкевич, ЗМІ.
Прокурор під час судових дебатів просив суд визначити обвинуваченому у скоєнні злочину, передбаченого ст. ч.3 ст. 258 (терористичний акт), ч.2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) КК України, покарання у вигляді довічного ув’язнення із конфіскацією майна.
Обвинувачення нагадало свідчення, які у суді надали звільнені з полону військові, а також рідні загиблих. Зокрема, військові пояснювали, що вирушили на пошук пілота збитого літака. 29 липня 2014 року, прочісуючи територію, вийшли до Латишевого, де в одній частині населеного пункту біля цвинтаря виявили місцевих жителів. Їх ненадовго затримали для з’ясування обставин та відпустили. Надалі військові поїхали з цього місця і вже в іншій частині населеного пункту заїхали до місцевої ферми. Там вони зібрали працівників, пояснивши, що мають перебути тут ніч. Аби унеможливити інформування бойовиків, дозволили працівникам під їхнім контролем зателефонувати додому й попередити, що заночують на роботі та залишили їх під охороною у сторожці. Техніку сховали в ангарі ферми.
Один з військових давав свідчення, що Бутрименку також дозволили зателефонувати, але згодом телефон йому повернули. Коли тому хтось перетелефонував, військовий почув, що Бутрименко сказав «вони на місці».
Також свідки розповідали, що чули, як з ферми поїхала автівки, а один з військових вказував, що у ній перебував Бутрименко. Рухався він у сторону Сніжного, з боку якого прибули бойовики.
У якості свідка допитувалась дружина капітана Тараса Карпи Марина, котра повідомила, що 29 липня о 19.00 їй зателефонував чоловік і сказав, що вмирає. У слухавці жінка почула звук бою. Батьки загиблого підполковника Сергія Лисенка розповіли, що телефонували на номер сина, але слухавку узяв один з бойовиків, котрий сказав «усіх ваших положили».
Окрім цього, слідство з’ясувало телефонний зв’язок Бутрименка з особою, що брала участь у нападі на спецпризначенців. Нині по цим терористам триває заочний судовий процес.
Прокурор наполягав, що Бутрименко увійшов у довіру до військових і поки ті відпочивали, попередив бойовиків. Також йому інкримінують фінансування тероризму, оскільки той сплачував податки від господарської діяльності у так званій «ДНР» і про це свідчать вилучені у нього документи.
Адвокатка потерпілих просила суд критично оцінювати свідчення на користь невинуватості Бутрименка, які надали працівники його господарства. Вона наголосила, що у військових склалося враження спланованості атаки на них, адже терористичні війська прицільно стріляли по ангару, де була схована техніка, тобто були поінформовані. Потерпілі подали до Бутрименка цивільні позови про відшкодування 500 тис грн моральної шкоди кожному.
Обидва адвокати Миколи Бутрименка заперечували щодо визнання їхнього клієнта винним і просили суд виправдувального, або м’якого вироку. Вони переконували, що Бутрименко перебував у сторожці разом з усіма іншими працівниками. З їхніх слів, про перебування спецпризначенців у Латешиву бойовики могли дізнатися від будь-кого, оскільки військові пересувались населеним пунктом і їх могли помітити. Фінансування тероризму вони також заперечували. Мовляв, перереєструвати агрофірму були змушені, проте діяльності вже не вели, то ж і податків не платили.
Окрім того, Бутрименко вказував, що вже не є засновником і підписантом фінансової документації. Адвокати наголосили, що військовий, який свідчив, що бачив, як Бутрименко брав участь у нападі, на повторному допиті сказав, що міг помилитися. Суду надали медичні висновки щодо низки хвороб обвинуваченого. Доказів, як стверджує обвинувачений, які б вказували на його причетність, слідство не надало. Власну невинуватість підкреслює оформленням статусу переселенця.
Нагадаємо, у результаті бою загинули підполковник Сергій Лисенко, капітан Кирило Андреєнко, старшина Олексій Глобенко, старшина Андрій Шершень, сержант Анатолій Бузуляк, старші солдати Лев Панков, Ярослав Шимчик та Роман Рикалов (вважався зниклим безвісти). 7 поранених потрапили у полон, двоє з них були тяжко поранені (капітан Карпа і водій «Уралу» старший солдат Сергій Гришин) та померли згодом.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: