Спеціалізована антикорупційна прокуратура вважає найприйнятнішим запобіжним заходом для голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня та керівника патронатної служби ОДА Сергія Шевченка тримання під вартою або заставу в 12 мільйонів гривень для першого та 8 мільйонів гривень для співучасника. Вищий спеціалізований антикорупційний суд частково задовольнив сьогодні, 26 травня, це клопотання по відношенню до Шевченка. Його взяли під варту на два місяці, але з можливістю внести заставу в 5 мільйонів гривень.
Про це повідомляє НАБУ і САП.
Також сьогодні, 26 червня, під час прямої трансляції обрання запобіжного заходу 25-річному Сергію Шевченку, який, за версією слідства, був посередником у вимаганні неправомірної вигоди для Андрія Балоня з керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука, озвучено обставини справи.
Балоню і Шевченку повідомили про підозру. Дії обох кваліфіковано за ч.4 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).
Як зазначив прокурор, Шевченка призначили на посаду начальника патронатної служби Кіровоградської ОДА з 2019 року. А вже у квітні 2020-ого він від імені голови Кіровоградської ОДА озвучив Бойчуку умови його подальшого перебування на посаді. Так, посадовець щомісяця повинен був передавати 15% від офіційного обороту лабораторій ветеринарної медицини області, підпорядкованих управлінню.
Андрій Балонь під час особистої зустрічі з начальником управління підтвердив, що Шевченко передав його “прохання”. Згодом останній через Телеграм попередив чиновника, що час платити. Йшлося про 110 тисяч гривень на місяць. Тоді Ігор Бойчук звернувся до правоохоронних органів, ті почали фіксацію подальших дій Шевченка і Балоня.
Та апетити дуету швидко виросли і під час отримання 4 червня першого траншу, 25-річний помічник керівника області в ризикованій, але прибутковій діяльності заявив Бойчуку, що 110 тисяч замало і з наступного місяця він має передавати по 250 тисяч гривень.
Другу, вдвічі більшу суму, чиновник передав 25 червня в мерседесі Шевченка біля ОДА. Останній його запевнив, що тепер він “свій”, тому його не чіпатимуть правоохоронці, і може не переживати за посаду. Це зафіксовано під час негласних слідчих дій. Пристрій для звукозапису було прикріплено до папки, в якій передавали гроші.
Проте Шевченко помітив його і сфотографував та переслав фото через месенджер “напарнику” зі словами, що це привіт від Бойчука.
За інформацією прокурора, повідомлення виявили в телефоні Балоня, що свідчить про їхній зв’язок та що Шевченко діяв з його відома.
Після цього Шевченко, побоюючись викриття, зустрівся зі своїм знайомим Саласенком та попросив потримати гроші у нього. Саласенко підтвердив слідчим, від кого їх одержав.
А також прокурор повідомив, що 40 тисяч (!!!) гривень першого траншу знайшли під час обшуку 25 червня в кабінеті Балоня в кишені його піджака. Проте ще частину грошей, які передавав Бойчук, знайти не вдалося.
Обох підозрюваних у вимаганні хабара арештували.
На підставі викладеного прокурор клопотав перед судом про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або заставу співставну його статкам.
Як зазначив прокурор, попри молодий вік, Шевченко вказав у декларації за 2018 рік досить великі статки – півтора мільйона готівкою в різній валюті й квартиру площею 181 квадратний метр. А вже в 2019-ому придбав 15 земельних ділянок площею по 2 гектара, що свідчить про незадекларовані ним кошти. Він зауважив, що в разі обрання більш м’якого запобіжного заходу, ніж взяття під варту, той може переховуватися від слідства і знищити або спотворити докази у справі.
Як свідчить декларація батька Сергія Шевченка, до речі, в минулому теж посадовця Кіровоградської ОДА, сьогодні він є колегою Ігоря Бойчука і очолює Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. Чим, вочевидь, і пояснюється обізнаність Шевченка молодшого про можливі суми доходів ветлабораторій.
Також, як відомо, Андрій Балонь до призначення на посаду голови Кіровоградської ОДА з 2017 по 2019 роки теж працював на Херсонщині, був заступником голови Херсонської ОДА. Дочка ж Сергія Шевченка Алла Дворніченко під час його керівництва Кіровоградською областю очолила Новомиргородську РДА.
Як повідомляв “Без купюр”, у четвер, 25 червня, детективи НАБУ спільно з Головним управління по боротьбі з корупцією та У СБУ в області за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили голову ОДА на вимаганні та отриманні хабара.
Як встановило слідство, чиновник у змові з пособником вимагали у керівника регіонального управління одного з органів державної влади в області неправомірну вигоду в 1,8 млн грн в обмін на те, що не створюватимуть перешкод у його діяльності.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: