Нещодавно “Без купюр” розповідав про акцію протесту в Новомиргороді, учасники якої виступали проти високих на їхню думку зарплат керівництва та працівників міської ради. Організатором акції, за інформацією з фейсбук-сторінки осередку партії “Сила і Честь”, був депутат та конкурент чинного міського голови на місцевих виборах 2020 року Олег Драний, який за даними ЦВК посів у виборчому марафоні друге місце з кінця. Очільник Новомиргородської громади тоді заявив журналістам, що зарплати посадовців регламентовані Кабміном, а один із активних учасників акції сам хотів отримати посаду і зарплату в міськраді. Проте й через місяць конфлікт із цього приводу не вщух, і як пише місцеве видання “Новомиргородські вісті”, вилився в тривалу суперечку під час останньої сесії міськради.
Цього разу депутати Олег Драний, Іван Богданюк та депутат і колишній міський голова Юрій Стоянов протестували проти доплат і премій чиновникам уже в сесійній залі. Після чого до дискусії приєдналися і працівники апарату міської ради. Вони пояснювали, що після адміністративно-територіальної реформи кількість спеціалістів у більшості сфер зменшилася, а обсяги роботи – ні. Так, за їхніми словами, раніше на район було 3 економіста на державній службі, а тепер залишився один на всю громаду, соцсферу та державну службу обслуговували 65 бухгалтерів, а тепер тільки 14.
– Ви погано уявляєте обсяг роботи, який виконують працівники апарату міськради! – підкреслила Тамара Василишина. – Бухгалтери зараз кожен виконує роботу за чотирьох!
Натомість депутату Івану Богданюку під час сесії пригадали приписи Фінансової інспекції підвищити орендну плату пайовикам сільгоспугідь з 3% хоча б до 8% від оціночної вартості землі, що дозволить збільшити надходження до бюджета.
За інформацією ж видання, зарплати працівників міської ради становлять для старост — у межах 15 тисяч, для начальників відділів — 12-14 тисяч, для спеціалістів — 8-10 тисяч. При цьому апарат міської ради укомплектований приблизно на половину – лише на 55%.
– Є чіткі критерії, кого і як можна взяти на роботу, – цитують міського голову Ігоря Забажана “НВ”. – Більшість працівників ми беремо на роботу згідно з результатами конкурсного відбору, вимоги високі – одного бажання працювати мало. Фахівці з райдержадміністрації відповідають цим критеріям. Але багато хто не квапиться на конкурс – у райдержадміністрації вони отримували (до адміністративно-територіальної реформи і передачі всіх повноважен ОТГ, – ред.) вищі зарплати і зараз просто стали на облік у центрі зайнятості, їм це вигідніше. А міськрада реорганізовується, роботи дуже багато і її потрібно комусь виконувати.
Не зважаючи на всі наведені аргументи, протестувальники анонсували нову акцію – цього разу безстрокову. Її початок запланований на 5 березня.
Нагадаємо, що на виборах 2020 року жителі Новомиргорода повторно обрали Ігоря Забажана міським головою. Він переміг із великим відривом, набравши 5637 (71,97%). Самовисуванець Олександр Сенченко отримав – 1281 голосів (16,35%); Олег Драний від партії “Сила і Честь”, якого на партійній фейсбук сторінці вказують як ініціатора акції, – 576 (7,35%); Олександр Лазарєв, “Слуга народу”, – 338 (4,31%).
У декларації за 2019 рік Ігор Забажан вказав загальний дохід від заробітної плати міського голови у розмірі 347 тисяч гривень, тобто близько 29 тисяч на місяць. Для порівняння, в його колег – Новоукраїнського міського голови заробітна плата за вказаний період склала 436 тисячі гривень, тобто 36 тисяч гривень на місяць; Маловисківського міського голови за цей же період – 459 тисяч гривен, тобто більше 38 тисяч гривень на місяць; Долинського міського голови – 356 тисяч гривень, тобто 29,6 тисяч гривень на місяць.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: