Вікторія Румянцева
Вчора відбулося перше засідання робочої групи із впровадження підтримки соціальних підприємців у Кропивницькій міській ТГ, яка сформувалася під час дискусії на бізнес-форумі «Бізнес і влада: спільний вектор розвитку громади». Робоча група визначила основні цілі та розробила план дій для їх досягнення.
Соціальні підприємці активно працюють та вирішують соціальні виклики, але їхня діяльність не унормована на законодавчому рівні. Поява локальних програм підтримки може стати ефективним інструментом розвитку соціального підприємництва як окремого типу підприємництва та інструментом залучення податків на місцевому рівні. Водночас місто може стати новою історією на всеукраїнському рівні, де громада висловила готовність підтримувати соціальних підприємців і готова ініціювати зміни на рівні держави, адже ми сьогодні говорили й про подання пропозицій до Кабміну, народних депутатів та комітетів Верховної Ради щодо унормування діяльності соціальних підприємств в Україні, – говорить Алла Волошина, голова Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської громадської організації “Асоціація сприяння самоорганізації населення”.
З перших спланованих кроків – проведення дослідження потреб соціальних підприємців та узагальнення інформації про активні соціальні підприємства у громаді. Це дозволить зрозуміти як Кропивницькій міській раді планувати подальшу підтримку соціальних підприємців. Основою такої підтримки стане цільова програма. Її розробка відбуватиметься у процесі тристороннього діалогу «влада – соціальні підприємці – громадський сектор», адже представники усіх секторів входять до складу робочої групи.
За словами заступника міського голови Михайла Бєжана, організація такої робочої групи – це ще один шлях розвивати бізнес у Кропивницькій територіальній громаді. Місто готове не просто спланувати заходи з підтримки соціальних підприємців, а й передбачити фінансування у міському бюджеті на їхні потреби. Такий механізм уже відпрацювали у реалізації Програми розвитку малого і середнього підприємництва у м. Кропивницькому на 2024-2026 роки, де цьогоріч передбачено компенсації різного типу витрат підприємців.
Засідання вілбулося у межах Програми підтримки волонтерських центрів, що втілюється Кіровоградською обласною організацією ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” в межах проєкту “Волонтерський крафт задля Перемоги” завдяки фінансуванню National Endowment for Democracy.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: