Профільна депутатська комісія Кропивницької міськради детальніше розгляне петицію про недовіру начальнику міського управління освіти Ларисі Костенко. Таку відповідь від 14 лютого за підписом секретаря міської ради Олега Колюки оприлюднено на платформі місцевих петицій. Однак батьківська громадськість налаштована скептично і з недовірою поставилася до обіцянок депутатів і посадовців об’єктивно розібратися в ситуації.
Активісти, які прийшли підтримати авторку електронної петиції, маму дитини з особливими потребами Любов Скрипниченко, кажуть, що тональність спілкування з ними безпосереднього керівника Лариси Костенко, заступника міського голови Сергія Колодяжного не сприяла конструктивному діалогу.
“У відповідь на наші зауваження почули про роль Лариси Костенко у створенні соціальних гуртожитків для переселенців і маніпуляції на нашу адресу, нібито ми виступаємо проти цього. Хоча самі неодноразово збирали допомогу для них, і це питання жодним чином не стосується змісту петиції”, – розповіла “Без купюр” одна із засновниць ГО “Батьківська рада Кропивницького”, юристка Євгенія Захарченко. – “У нас особливо не було змоги висловитися, але було що заперечити практично по кожному пункту зі сказаного Ларисою Костенко. Зокрема, про її роль у відкритті інклюзивно-ресурсних центрів, тоді як насправді ініціативу спускали згори й вона реалізовувалася по всій Україні під патронатом тодішньої першої леді Марини Порошенко”.
Також, за словами Євгенії Захарченко, посадовці продемонстрували цілковиту незацікавленість у впровадженні фінансової автономії кропивницьких закладів освіти.
“Сергій Колодяжний і Лариса Костенко заявили, що керівники шкіл самі цього не хочуть, бо не мають відповідних знань. Хоча директори шкіл не закінчували медучилища, але за своїми посадовими обов’язками зобов’язані організувати медичний супровід учнів; не мають юридичної освіти, але повинні знати Закони, що регулюють діяльність закладу освіти; не мають освіти кадровика, але мають забезпечити дотримання трудового законодавства; не мають технічної освіти по ремонту сантехніки, електричних приладів, систем опалення і багато чого іншого, але відповідають за поточне утримання приміщення школи”, – констатує громадська діячка.
Представники громадськості запропонували депутатській комісії та керівництву міської ради перевести Ларису Костенко на іншу посаду, яка відповідатиме її здібностям. Зокрема, в організації соціальних гуртожитків. А нового керівника освітянської галузі призначити на контрактній основі за результатами відкритого конкурсу.
Нагадаємо, що нещодавно на порталі електронних петицій з’явилися два абсолютно протилежні за змістом звернення до місцевої влади. В першому ГО “Кіровоградське обласне об’єднання батьків дітей з особливими потребами й інвалідів”виступило за звільнення начальниці міського управління освіти Лариси Костенко. В другому від імені переселенців висловлюють їй подяку за організацію в місті соціальних гуртожитків. Обидві електронні петиції набрали понад 450 голосів, необхідних для того, щоб їх розглянула місцева влада.
Опоненти ж чиновниці закидають їй призначення некомпетентних керівників закладів освіти, наближених до впливових у місті людей; непрозорі конкурси на керівні посади; формальний підхід до організації найпростіших укриттів; безпідставне закриття спеціальних класів для дітей з особливими потребами й звільнення асистентів вчителів інклюзивних класів; несправедливий розподіл коштів між закладами на капітальний ремонт їдалень, спортзалів, туалетів і таке інше; гальмування отримання школами фінансової автономії та відсутність чіткої програми розвитку освіти міста.
Захисники Лариси Костенко на засідання комісії не прийшли.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: