Держава всі повноваження з районів збирається передати на рівень спроможних громад. Відповідно там вони отримуватимуть послуги, за якими раніше їздили до райцентрів. Нові райони (повіти чи округи) будуть потрібні лише державній владі для організації нагляду за законністю та для координації діяльності своїх виконавчих органів на місцях.
Про це вчора, 27 березня, сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час відеоконференції щодо формування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей, яку Мінрегіон провів спільно з парламентським Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
«Формуючи нові райони, в першу чергу ми маємо орієнтуватися не на доступність до центру, а на кількість жителів. Бо у центр району жителям громад вже не потрібно буде їхати, як зараз. Але у районах діятимуть виконавчі органи державної влади, навантаження на яких має бути приблизно однаковим в усіх районах. Тому таким важливим критерієм є кількість населення. За нашими рекомендаціями, які ґрунтуються на європейській практиці, у кожному з майбутніх районах мають проживати не менше 150 тисяч мешканців», – сказав В’ячеслав Негода.
У Кіровоградській області ОДА пропонує створити чотири райони: Голованівський, Маловисківський, Кропивницький, Олександрійський.
Частина експертів запропонували створити три райони – без Голованівського, чисельність населення якого не відповідає методичним рекомендаціям Мінрегіону.
При цьому, народний депутат Віталій Безгін підтримав варіант ОДА. На його думку, хоч по населенню показники перспективного Голованівського району не дотягують, але по логістиці, через великі відстані до центру, більш прийнятним є все ж варіант чотирьох районів.
Учасники конференції порадили ОДА переглянути свої пропозиції: або зупинитися на варіанті трьох районів, або знайти можливості, щоб усі чотири майбутніх райони відповідали методиці.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: