З 1 липня медичні заклади Кіровоградщини повинні перейти на новий механізм фінансування – за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”. Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксана Макарук на засіданні в облдержадміністрації.
Наразі на Кіровоградщині декларації з лікарями уклало лише 17% мешканців.
Для того, щоб заклади могли повністю перейти на нову систему фінансування потрібно:
– змінити статус з державного закладу на некомерційне підприємство, яке залишається у комунальній власності;
– підключення всіх закладів первинної ланки до електронної системи e-Health, де зібраний єдиний реєстр медичних закладів, лікарів та пацієнтів;
– провести в регіоні кампанію з роз’яснення населенню, що таке медична реформа та стимулювати їх до підписання декларацій.
За словами Оксани Макарук, медичні заклади, які готові вступити в реформу з 1 липня мають підписати договір з Національною службою здоров’я не пізніше 5 червня, якщо заклади первинної ланки не встигнуть, договір можна укласти у жовтні.
Медичне обслуговування на “первинці” оплачуватиметься з податків пацієнта.
“Усі робочі місця лікарів оснащені відповідною технікою. 169 одиниць техніки придбано за кошти міського бюджету”, – розповіла Оксана Макарук.
Базові тарифи, які платитимуться за пацієнта – 360 гривень , в середньому лікар отримуватиме заробітну платню відносно коефіцієнта вікової категорії людини, яку він обслуговуватиме:
– для дитини віком до 5 років – 1480 гривень за дитину на рік;
– від 6 до 18 років – 814 гривень;
– для дорослих від 18 років – 360 гривень;
– від 40 до 64 років – 444 гривні;
– для людей похилого віку – 740 гривень.
До кінця 2018 року заклади, які почнуть фінансуватися Національною службою здоров’я отримуватимуть по 240 гривень за умовного пацієнта, який теоретично проживає на території обслуговування закладу, але ще не уклав декларацію.
На “первинці” безкоштовними будуть такі процедури: загальний аналіз крові та сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, кардіограма, вимірювання ваги, зросту, окружності талії, аналізи на визначення гепатиту та вірусних захворювань.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: