З нагoди Дня вшанування учасників бoйoвих дій на теритoрії інших держав, кoтрий відзначається 15 лютoгo, й дo 30-тої річниці виведення радянських військ із Афганістану, в Крoпивницькoму відбулися урoчистoсті в консультаційному центрі Управління ДСНС в області (колишньому Будинку офіцерів) та покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам і на Алеї слави загиблих учасників АТО на Рівненському кладовищі.
Присутні на зустрічі виконали Гімн України та вшанували хвилиною мовчання усіх, хто не повернувся з тієї війни, а також нині поклав своє життя на захист країни від агресії Росії.
Військових нагородили відзнаками й подяками облдержадміністрації та облради. Нагрудний знак «Знак пошани» вручили дружинам загиблих військових. Зокрема, відзнаки отримали очільниця ГО «Єдина родина Кропивниччини» Олена Степанок й учасниці цієї організації Олена Олефіренко та Ірина Коновалова, яка також очолює обласний фонд соцгарантій учасників та ветеранів АТО.
Ювілейну медаль до 30-ої річниці також підготували спілчани з обласних осередків Української спілки воїнів Афганістану й Спілки ліквідаторів України.
Виконуючий обов’язки очільника обласної організації ліквідаторів аварії на ЧАЕС Ігор Мандрика розповів у коментарі «Без купюр», що ця відзнака по-своєму особлива. Вона виготовлена силами однодумців та присвячена тим військовим, які повернувшись зі своєї місії в Афганістані, поїхали на ліквідацію Чорнобильської катастрофи.
«Люди з таким собі подвійним статусом потребують посиленої уваги, адже двічі довели й підтвердили, що справжні воїни. Вони не схибили на тій війні і віддали здоров’я за рідну землю. У нашій області можемо пишатися Олександрійським 51-м гвардійським вертолітним полком. Він виконав у Афганістані дві місії у 1982 й 1985 роках. Повернувшись з війни, наступного дня після вибуху на ЧАЕС, 27 квітня 1986 року, наші військові відбули на ліквідацію катастрофи, засипали палаючий реактор», – розповів Ігор Мандрика.
Усього підготували 13 таких медалей, 9 з яких вручили сьогодні, решту передали військовим з районів й одному в госпіталь.
Ігор Мандрика також розповів про музей полку в Олександрії та унікальний пам’ятник.
«Туди варто поїхати, зустрітись з ветеранами. У їхній частині в Олександрії встановлено пам’ятник у формі вертольоту МІ-6. Це дуже символічно, оскільки ці вертольоти були єдині на той час в європейській частині країни і з їхньою допомогою воювали, а згодом брали участь в ліквідації катастрофи», – говорить очільник організації.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: