У Кропивницькому відкрили три музейні зали третього полку спеціального призначення. Роботи над створенням комплексу тривали два роки.
На відкриття прийшли волонтери, представники влади та церкви і небайдужі містяни. Гостей зустрічав духовий оркестр спецпризначенців, а вхід в музей був вказаний справжніми вогнями.
Екскурсію для бажаючих провів історик Юрій Митрофаненко, який наводив паралелі між подіями часів УНР, ОУН-УПА та під час Другої світової війни.
«Фактично ці три зали присвячені ключовим точкам у 20 столітті. Перший зал стосується зародження українського війська за часів УНР, другий – Холоднорської Республіки, а третій – участі українців у Другій світовій війні. Ми закцентували увагу, що мешканці України брали участь в різних арміях, в тому числі в обороні Гонконгу, Тихоокеанському театрі бойових дій, в УПА, польській та червоній арміях. Нині це не класичний музей. Нашим завданням було візуалізувати історію, щоб молоді та дітям було легко уявити події. Створити більше емоцію», – зазначив керівник відділу розвитку національного музею Тараса Шевченка Михайло Зубар.
Командир полку Олександр Трепак закликав містян та школярів відвідувати музей, адже це своєрідний подарунок за підтримку під час початку бойових дій на Сході України. Також він зазначив, що біля музейного комплексу планують встановити пам’ятник загиблим спецпризначенцям, а попереду нього засіяти справжнє пшеничне поле, позаду та поруч майбутнього монумента мають рости соняшники – символ Іловайської трагедії.
А поруч планують розмістити церкву.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: