Минулого тижня, з 25 по 30 серпня, у Кропивницькому проходив XII Міжнародний фестиваль пісні і танцю “Об’єднаймо дітей мистецтвом”. Вперше, через пандемію коронавірусу, – дистанційно, та завдяки сучасним технологіям комунікації в ньому взяли участь діти і молодь з 10 країн – Індії, Польщі, Канади, Сербії, Білорусі, Молдови, Кувейту, Азербайджану, Румунії та України. Про це вчора під час гала-концерту фестивалю, що проходив на площі перед театром імені Марка Кропивницького, розповіли організатори заходу. Ними традиційно виступають культурно-мистецький фонд “Перспектива” Артема Стрижакова на чолі з Олександрою Ткаченко та зразковий колектив-студія хореографічного мистецтва «Аеліта».
Для зручності учасників захід вели двома мовами – українською та англійською. Кропивничани ж мали змогу насолодитися дитячою творчістю, повболівати за свою талановиту малечу і переглянути на великому екрані відеовізитки учасників, а також дізналися цьогорічних призерів та переможців.
На жаль, через закриті кордони, не всі вони змогли приїхати до нашого міста за заслуженими нагородами, проте багато з них дізналися завдяки фестивалю про Кропивницький. Нагороди вони, як зазначили організатори, отримають поштою.
І вже традиційно в рамках фестивалю представник Національного реєстру рекордів України Олександр Кушпіт зареєстрував черговий загальноукраїнський рекорд в Кропивницькому. Цього разу – в номінації «Найбільша кількість одночасної участі дітей та молоді з різних країн світу у міжнародному фестивалі, що проводився дистанційно». З чим Олександр Кушпіт і привітав кропивничан та організаторів – Артема Стрижакова та Олександру Ткаченко. Так, із їхньої легкої руки у міжнародному дистанційному фестивалі взяли участь 3 622 особи.
Журі конкурсу визначилося з призерами в кількох номінаціях – естрадний вокал, соло, а також сучасна, естрадна хореографія, бальний та народно-сценічний танець. Перше місце у номінації «Естрадний вокал» в першій віковій категорії отримала вокалістка з Дніпра Марія Бойко. У другій віковій категорії визначили трьох переможців. Ними стали Наталія Гал з міста Новий Тарг (Польща), Дар’я Бутенко з міста Торець Донецької області та Григорій Синжеряк з Харкова.
Серед вокальних ансамблів І місце у номінації «Народна пісня» здобули аматорський дитячий вокальний колектив «Калинонька» з Липняжки Добровеличківського району, народний художній фольклорний колектив «Джерельце» з Олександрівки, у змішаній віковій категорії – ансамбль народної пісні «Український сувенір» з міста Верхньодніпровськ Дніпропетровської області.
У номінації «Хореографія» народний художній хореографічний ансамбль «Час Пік» з Кропивницького отримав перемогу в другій віковій та змішаній віковій категоріях. Також у другій віковій категорії перемогу здобула хореографічна група народного аматорського ансамблю української пісні і танцю «Барвінок» зі Знам’янки та зразковий художній ансамбль народного танцю «Стожари» із Запоріжжя.
У цій же номінації у третій віковій категорії «золото» отримав кропивницький народний художній колектив хореографічний ансамбль «Росинка» та ансамбль народного танцю «Веселія» з Кишинева (Молдова).
У номінації «Естрадна хореографія» у віковій категорії малюків переможцями обрали народний художній колектив хореографічний ансамбль «Росинка» з Кропивницького, який також здобув перемогу у другій віковій категорії.
У цій же номінації в першій та другій вікових категоріях перемогу присвоїли народному художньому хореографічному ансамблю «Час Пік». Також «золото» у першій та третій вікових категоріях отримав хореографічний колектив «Антре» з Тернівки Дніпропетровської області. Крім цього, у першій категорії здобув перемогу кропивницький хореографічний ансамбль «Олена», у змішаній віковій категорії – кропивницький дитячий танцювальний колектив «Карамель».
У номінації «Сучасна хореографія» «золото» у всіх вікових категоріях отримав столичний народний художній колектив ансамблю естрадно-спортивного танцю «СТЕЛЗ». У другій віковій категорії також відзначили колектив «Каскад» з міста Слонім (Білорусь).
У віковій категорії 18+ чергова перемога дісталася народному хореографічному ансамблю «Час Пік».
Супер гран-прі фестивалю отримав сербський фольклорний ансамбль «VILA» з міста Нові-Сад. Гран-прі з вокалу здобули вихованці столичного вокально-хорового колективу «Любава». Гран-прі з сучасної хореографії дісталося колективу сучасного танцю «Emotion» з Запоріжжя.
Кубок легендарного хореографа та друга фестивалю Григорія Чапкіса отримали танцюристи з Молдови – ансамбль «Ізвоареле», школа мистецтв «Валерій Поляков» з Кишинева.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: