Сьогодні, 20 жовтня, у Кропивницькому відбулася акція «Рік без майбутнього», присвячена пам’яті молодих людей, які торік померли від передозування вуличними наркотиками.
Соціальні працівники, клієнти, активісти та волонтери благодійного фонду “Повернення до життя” вийшли на вулиці міста для того, щоб замалювати рекламу наркотиків, що поширюються через закладки, та нагадати про тяжкі наслідки наркоманії.
“Проєкт “Vip-бункер” нашого фонду працює над профілактикою ВІЛ-інфекцій та наркоманії серед молоді. До нас приходять різні молоді люди від 14 до 21 року, які вже з досвідом вживання наркотиків, або ті, хто просто експериментував. Із ними працюють наші психологи, соціальні працівники. В нашому проєкті був задіяний хлопець, який рік тому помер від передозування вуличними наркотиками”, – розповіла психологиня Олена Лимар.
За словами працівників фонду, проєкт для підлітків стартував у нашому місті в 2012 році, близько 8 років тому за підтримки посольства Нідерландів.
“В цьому році він закінчується і ми не знаємо, хто далі опікуватиметься молоддю з групи ризику, тому що подібні профілактичні та психологічні послуги в нашому місті надаємо лише ми. Нашу діяльність фінансують міжнародні донори, але фінансування закінчується, як і сам проєкт. Ми зверталися до місцевої влади з проханням виділити для нас невелике приміщення, але відповіді ми так і не отримали”, – розповіла соціальний педагог Олена Трифонова.
За її словами, підлітки, які знаходять закладки, ніколи не знають, з чим вони зіштовхнуться.
“Буквально вчора помер від передозування 17-річний хлопець, який переплутав спосіб приймання наркотику, вколовся замість того, щоб понюхати. Це страшна річ, хочеться привернути увагу суспільства до цього. Якщо ви бачите подібні надписи в себе на домівці, не полініться та замалюйте”, – закликала Олена.
Учасники проєкту створили телеграм канал “VipKaif”, в якому пишуть на тему профілактики наркоманії, тож замість адреси закладок, волонтери організації вказують його адресу.
“Підлітки переходять на цей канал очікуючи отримати наркотики, натомість отримують профілактичну інформацію. Частина з них потім звертаються до нас зі своїми проблемами”, – поділилась Олена Трифонова.
Тільки на Набережній активісти замалювали 18 написів з рекламою наркотиків.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: