7 лютого суддя Ленінського районного суду Владислав Драний надіслав повідомлення до Вищої ради правосуддя про втручання в його діяльність з боку прокуратури Кіровоградської області.
Про це повідомляє пресслужба суду.
Суддя повідомив, що ним, як слідчим суддею Ленінського районного суду 22 квітня 2019 року було розглянуто клопотання про призначення судової трасологічної експертизи, яке було задоволено, зобов’язано сторону кримінального провадження, в розпорядженні якої перебувають зазначені в ухвалі речові докази, направити до експертної установи.
Разом з тим, 26 квітня 2019 року від представника власників майна надійшло клопотання про припинення проведення експертизи у кримінальному провадженні. Вказане клопотання 13 травня 2019 року ухвалою судді Драного задоволено та припинено проведення трасологічної експертизи, також зазначено, що ухвала оскарженню не підлягає, законодавство прямо передбачало можливість припинення проведення раніше призначеної експертизи у спосіб постановлення судом відповідної ухвали.
Уже 30 січня 2020 року в приміщенні Ленінського районного суду Драному прокурором вручено повістку про виклик на 3 лютого 2020 року до прокурора відділу процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області для участі у допиті в якості свідка.
З’явившись на допит, Владислав Драний, дізнався про те, що прокуратурою Кіровоградської області 22 січня 2020 року до ЄРДР внесені відомості у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального Кодексу України, щодо постановлення з корисливих мотивів суддею (суддями) Кіровоградської області завідомо неправосудних рішень.
Під час допиту прокурором було пред’явлено постановлену Драним ухвалу слідчого судді від 13 травня 2019 року про припинення проведення експертизи та запропоновано надати показання у якості свідка щодо правомірності її винесення.
Суддя вважає, що прокуратурою Кіровоградської області проігноровано і повністю знівельовано основоположні права людини, конституційні гарантії незалежності судді та рекомендації з цих питань авторитетних міжнародних інституцій.
Також, суддя зауважив, що такі дії очевидно здійснюються з метою психологічного тиску, встановлення позапроцесуального контролю за розглядом справ не лише ним, а й іншими суддями, маніпулювання діями суддів та отримання бажаних прокуратурі результатів у майбутній діяльності.
Жінку, яка видавала себе за дружину загиблого військового, підозрюють у шахрайстві
Кропивницький: керівника підприємства підозрюють у привласненні 264 тисяч державних коштів
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: