Після скорочення штатів обласних телерадіокомпаній у 2017 році, пов’язаного з реорганізацією в регіональні філії Національного суспільного телебачення України, колективи обласних радіо та телебачення знову можуть суттєво скоротити. Але значно більшою загрозою може стати скорочення регіонального мовлення. Щоб запобігти цьому, в Кропивницькому створено комітет порятунку “Суспільного”.
Продюсерка філії Олена Кваша повідомила “Без купюр” , що не готова коментувати ситуацію, оскільки офіційних підстав говорити про скорочення наразі немає.
Проте член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, підтвердив наміри щодо скорочення штату філій в інтерв’ю “ДетекторМедіа”.
За словами члена правління, масштабна зміна процесів роботи регіональних команд займе багато часу, поступові зміни, приготування, налагодження співпраці між філіями триватимуть увесь цей рік.
«У нас є глибока недовіра до тих трансформацій, що їх зараз нав’язує центральне керівництво «Суспільного» регіональним філіям», – коментує керівниця творчої групи програм радіо, голова Комітету порятунку “Суспільного” у Кропивницькому Олена Горобець. – “Скорочення штатних працівників відбувається відповідно до намірів значно скоротити і власне виробництво контенту філіями, але що ще страшніше і незворотніше – намір скротити відрізки регіонального мовлення.
Якщо говорити про радіо, нам пропонують замість 4-х щоденних відрізків, мовити лише у двох і лише у будні. Це будуть у першу чергу суспільно-політичні програми. Коли і де транслюватимуть культурологічні, просвітницькі програми з регіонів – невідомо. Нас запевняють у тому, що такі програми замовлятимуть на аутсорсі, з зовнішніми продакшин студіями. Мовляв, це покращить їхню якість. При цьому причин, аргументованих рейтингами чи незадовільними результатами моніторингів, чому філії не можуть виготовляти такий контент самостійно, нам не наводять. Водночас якість продукту, зробленого на аутсорсі, теж може бути дуже різною”.
За словами Олени Горобець, достеменно невідомо і незрозуміло, як фінансуватимуть аутсорсингові проєкти. Так, проєкт місцевої продакшин студії, єдиний в нашій області, що пройшов пітчинги ще в минулому році, досі не отримав фінансової підтримки. Новий конкурс проєктів обіцяють у березні, чи будуть на ньому заявлені проєкти з Кіровоградщини, чи пройдуть вони відбір і коли будуть реалізовані, прогнозувати важко. А скорочення власного виробництва філій і відповідно працівників може відбутись вже у квітні-травні.
Комітети порятунку «Суспільного» на сьогодні створено вже у 8 регіональних філіях. Їхня мета – не допустити реалізації нової концепції регіонального мовлення у тому вигляді, в якому пропонують зараз. Зміни, на переконання комітетів, мають відбуватись узгоджено з філіями і в інтересах телеглядачів і радіослухачів, територіальних громад областей України.
На найближчій сесії Кіровоградської обласної ради депутати розглянуть звернення до уряду і керівництва Національного суспільного телебачення України щодо скасування рішення про скорочення штату працівників обласної філії радіо та телебачення “Суспільного”.
“Звертаємося до Кабінету Міністрів України, який є засновником ПАТ “НСТУ”, та просимо зупинити процес скорочення працівників регіональної філії “Кропивницька регіональна дирекція”, а також дати змістовне обґрунтування щодо цього скорочення”, – йдеться у зверненні.
На захист регіональних філій також виступають громадські діячі й українські політики.
Так, на думку колишнього віце-прем’єр-міністра та голови парламентського комітету з питань свободи слова й інформації Верховної Ради (IV та VII скликань) Миколи Томенка, не зважаючи на мільярди, виділені на створення та розвиток національного суспільного мовника з державного бюджету, його керівництво практично зруйнувало обласні телерадіокомпанії і продовжує це робити.
“На тлі політики хаосу, яку сповідує нинішня влада, якось забулася “визначна реформа” теж молодих і креативних творців “Суспільного мовлення”. Отож, коротко підсумуємо період 2017-2020 років. За цей час держава профінансує більше 5 мільярдів гривень під реформу “Суспільного”. Нагадаю, що лише на 2020 рік передбачено – 2 мільярди 11 мільйонів 516 тисяч гривень. Керівники Київського офісу створили 18 посад керівного складу, які ще до запеклої боротьби міністрів Мілованова, Новосад, Малюски за гідні зарплати встановили собі зарплати й премії, що в десятки разів перевищували оплату в компанії”, – пише Томенко на своїй сторінці у Фейсбуці.
“І найсумніше – за період 2017-2020 років фактично зруйновані колись обласні телерадіокомпанії, а нині філії “Суспільного” в регіонах. Раніше для місцевого мовлення київські вожді дозволили створювати аж 3 години власного мовлення, а з 2020 року – аж годину! Ще за рік від місцевих мовників залишаться корпункти із 2-3 осіб! Це абсолютний рекорд у світовій телеіндустрії”, – вважає колишній нардеп.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: