Сьогодні, 11 листопада, представники ресторанного бізнесу виступали проти карантину вихідного дня та інших часових обмежень на роботу. Акція проходила на центральній площі Кропивницького. Одночасно аналогічні акції проходять сьогодні в столиці та інших містах України. Учасники мітингу демонструють свою незгоду із рішенням уряду, стукаючи по каструлях. В руках тримають плакати з написами “Шкода, що ми не АТБ”, “Дайте змогу працювати” та ін.
Як розповіла працівниця мережі закладів “Крила” Тетяна, вона з колегами боїться взимку залишитися без засобів до існування.
“Часові обмеження позначаться на роботі закладів і на зарплаті працівників. Тому що переважна більшість відвідувачів приходять до нас на вихідних. Ми їх втратимо. Я особисто орендую житло, мені потрібно буде за нього платити і за щось жити”, – розповіла дівчина, чому вийшла на акцію.
Каже, що навесні, коли були жорсткі карантинні обмеження, керівництво нікого не звільняло і давало можливість заробляти хоч щось.
“Між нами розподіляли роботу, ми працювали “на виніс”, – каже Тетяна, проте нинішні перспективи її лякають ще більше, адже попереду зима і відповідно більші витрати на комунальні послуги.
На відміну від Тетяни, працівники інших закладів розповіли нашому кореспонденту, що в період жорсткого локдауну змушені були брати відпустки за власний рахунок.
Учасників акції обурює те, що уряд запроваджує обмеження переважно для малого бізнесу і, на їхню думку, неефективні, оскільки люди на вихідних все одно контактуватимуть між собою в супермаркетах та транспорті.
Як повідомляє “ЕП”, сьогодні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України будемо розглядатимуться зміни до постанови №641, які передбачають посилений карантин вихідного дня.
Під час так званого карантину вихідного дня працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки та транспорт. Розважальні заходи та робота закладів громадського харчування будуть заборонені. Останні зможуть працювати тільки “на виніс”.
За його словами, уряд після консультацій з бізнесом та експертами обрав таку модель карантинних заходів, яка “забезпечить функціонування економіки та не допустить перевантаження медичної системи”.
В свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов радить очільнику Міністерства культури Олександру Ткаченку замість критикувати пропонований “локдаун вихідного дня”, запропонувати механізми підтримки для сфери культури та креативних індустрій.
Мінкульт виступив проти введення такого карантину.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що декілька тижнів карантину на вихідні допоможе уникнути жорсткого локдауну.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: