У Кропивницькому реконструюють два основних водогони. Один уже завершили, інший – лише кілька місяців як розпочали, однак в результаті поривів стане значно менше і якість води, що подаватиметься новим трубопроводом, стане кращою, повідомляє прес-служба ВКГ ОКВП “Дніпро – Кіровоград”.
Один водогін діаметром 800 міліметрів вже замінили на новий діаметром 500 міліметрів. Цей трубопровід починається від «Катюші», проходить вулицею Сиваською, через «склади Брайченка», вулицями Гайдара та частково Чорновола, вулицею Мєдвєдєва до перехрестя вулиці Фрунзе та проспекту Училищного.
Реконструкція його розпочалася ще у січні минулого року, наразі роботи по його будівництву вже завершені. Зараз проводиться монтаж обладнання та переключення самих конструкцій камер. Водовід уже заповнений водою і запущений у роботу.
Інший водогін – діаметром 600 міліметрів, так званий «Центральний» – заміняється на водопровід 400 міліметрів, починаючи від вулиці Братиславської по Левицького, йде під арку, далі провулком Водостічним повз парк Пушкіна, вулицею Пашутіна і закінчується на вулиці Преображенській.
Це – один із найбільш аварійних водогонів, який буде мінятися. Його реконструкція розпочалася одночасно з будівництвом арки під залізницею – у червні цього року. У зв’язку з тим, що зараз запустили магістральний водогін, який уже відбудований повністю, а «Центрального» водогону побудована лише ділянка від вулиці Братиславської до Київської, необхідно було провести необхідні перепідключення для того, щоб відключити старі мережі та мати змогу працювати далі по заміні іншої ділянки. Після виконання цих робіт заплановано відключення іншої ділянки центрального водогону – від вулиці Київської до обласної філармонії. Старий водогін можна було відключати великими ділянками, а тут у зв’язку з великою кількістю підключень потрібно буде відключати невеликі відрізки.
«Реконструкція була вкрай необхідною, тому що ці старі водогони були побудовані ще у вісімдесятих роках, – розповідає директор Кіровоградського ВКГ ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Валентина Давидчук. – Якщо строк служби сталевого трубопроводу двадцять років, то тут він працює вже удвічі більше. Тут постійно виникали аварійні ситуації, а це і провали покриття на проїжджій частині, і постійні відключення водопостачання. Тому після реконструкції ми отримаємо надійний трубопровід та покращимо якість водозабезпечення кропивничан – стане стабільнішою подача води і покращиться її якість через відсутність в трубах іржі та інших забруднень».
Ще у вісімдесятих-дев’яностих роках місто споживало до 120 тисяч кубометрів води на добу. Зараз – до сорока тисяч. Це пов’язане з тим, що перестали працювати багато підприємств, а населення поставило лічильники і економить свої кошти.
«Цих діаметрів достатньо – це все було прораховано під час виготовлення проекту, – зазначає Валентина Давидчук. – До того ж, ми не проводимо повне розкопування і маємо змогу замінювати відрізки труб на відстані сто-двісті метрів, прокладаючи трубу в трубу. Стара труба слугуватиме кожухом, але поривів на новій трубі бути не повинно – її товщина розрахована на тиск у шістнадцять атмосфер, а під час монтажу труба обов’язково піддається випробовуванню тиском».
Загалом на реконструкцію водогону від «Катюші» витратили майже 20 мільйонів гривень. Замінили 3,2 кілометра труб. На «Центральному» водогоні поки замінили 710 метрів із запланованих 5 кілометрів. На цей відрізок витратили 1,6 мільйона гривень із запланованих 15,3 мільйона. «Центральний» водогін повністю реконструюють до березня 2020 року.
Кошти для цих робіт отримані в кредит на вигідних умовах у результаті співпраці з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: