Сьогодні у приміщенні тренінг-центру ГО «Територія успіху» презентували соціальну гру «Бути жінкою».
Гра розповідає про наявні в Україні стереотипи щодо ролі жінки в суспільстві та пропонує гравцям моделі протидії дискримінації.
Близько 30 учасників: жінок і чоловіків, розділившись на групи по 4-6 осіб, у режимі одночасної паралельної гри інспектували власне світосприйняття на стереотипність.
«Бути жінкою» – це настільна соціальна гра з категорії так званих «серйозних» ігор. За задумом авторів, гра має стати доступним та зрозумілим для людей інструментом перевтілення в одну з восьми унікальних героїнь гри. Вони мають магічні супер-сили, але потрапляють в ситуації з реального життя, борються за рівні права і будують своє щастя.
Першою пройшла всі місії і перемогла у грі громадська діячка Зоя Лебідь.
«Ми грали два раунди, – розповідає Зоя Лебідь, – один в суто жіночому колективі, інший – з чоловіком. Друга гра була навіть цікавішою, бо коли чоловік зіштовхується з певними «жіночими» ситуаціями, тоді ти чітко фіксуєш, що це стереотип. Багато цих стереотипів іде з родин. Тому я би радила грати у цю гру молодим сім’ям, батькам у школах. У грі прописано багато стереотипів, які часто звучать і в соцмережах, і публічному просторі, щоб їх позбутися, кожному не завадило б зіграти».
Гра розроблялась упродовж трьох місяців командою українського благодійного фонду Stabilization Support Services в рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.
«У грі є 8 карток-ролей з описом персонажу і цілей, які вона перед собою ставить. На шляху до досягнення мети всім доведеться долати стереотипи, їм траплятимуться також і позитивні ситуації. У кожної персонажки є своя супер-сила. Таким чином ця гра дає можливість людині стати у черевики іншої і пройти певну частину її шляху, хоч й ігровим полем. Це дозволяє якнайкраще зрозуміти, чого вартує жінкам реалізувати власні цілі, – зазначила організаторка гри у нашому місті, виконавча директорка ГО «Територія успіху» Інга Дуднік. – Ажіотаж, який ми спостерігаємо сьогодні, засвідчує, що навіть дорослі люблять грати. І тому, через гейміфікацію, навіть серйозні проблеми, що досі присутні в суспільстві, припрацьовувати набагато швидше і ефективніше.
Презентації проводяться в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», що триває з 25 листопада по 10 грудня.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: