Учора, 11 лютого, в обласному архіві відбулася презентація вже сьомої книги багатотомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область».
Як повідомляє пресслужба ОДА, над книгою працював колектив «Кіровоградського обласного відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», і присвячена вона трагічній сторінці в історії українського селянства – розкуркуленню.
Як зазначили автори-упорядники видання Оксана Бабенко та Борис Шевченко, особливістю саме цього тому є те, що тут вміщено документи із розсекречених справ, які зараз знаходяться на збереженні в архіві управління МВС України у Кіровоградській області.
«Видання таких книг – це надзвичайно важлива робота для майбутніх поколінь, для наших дітей, щоб вони знали правду. І такі видання повинні бути у широкому доступі», – наголосила заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Волинець.
Варто зазначити, що майже весь тираж , зокрема 470 примірників із 500 передано до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського, і вже звідти розповсюджуватиметься по усій бібліотечній мережі області.
серія “Реабілітовані історією” видається в рамках обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки.
Довідково. Як і попередні книги історико-документального серіалу, ця книга складається із трьох частин: нариси, мовою документів та списки розкуркулених селян.
Основою книги є згруповані за районами короткі інформаційні довідки про розкуркулених селян. Ці довідки сформовані на основі особистих карток селян, які зберігаються в архіві управління МВС України у Кіровоградській області. Вказані картки були складені співробітниками радянських правоохоронних органів і містять біографічні дані про селян, що підлягали розкуркуленню і виселенню за межі населеного пункту, у якому вони мешкали і господарювали. В особистих картках є інформація про родину розкуркулюваного селянина.
У Кропивницькому презентували пам’ятник Святославу Хороброму та бойову пісню 3-го полку. ФОТО. ВІДЕО
У Кропивницькому презентували документальний фільм про лінгвоцид в Україні
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: