23 березня у Кропивницькому депутат міської ради Олександр Цертій у форматі круглого столу презентував свою програму співфінансування робіт із енергозбереження, реконструкції, капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках Кропивницького.
Ця програма стосується всіх без винятку багатоквартирних будинків, – каже Олександр Цертій.
Особливість програми полягає в тому, що вона передбачає дольове фінансування за кошти співвласників багатоквартирок та міського бюджету. У ній прописано, що 70% вартості робіт сплачуватимуть співвласники і 30% – міський бюджет. Але депутат зауважив, що поспілкувавшись із колегами та жителями, співвідношення часток фінансування може бути переглянуто.
Пріоритет я, як автор програми, і мої колеги відали заходам із енергозбереження. Чому? Тому що ми знаємо, що є великий дефіцит енергоресурсів, тож треба зробити все, що від нас залежить на місцевому рівні, щоб зменшити витрати теплової енергії, -пояснює депутат.
Найбільша частка фінансування програми виділятиметься на встановлення індивідуальних котелень, в разі належного фінансування, а також на роботи з утеплення – зовнішню та внутрішню теплоізоляцію підвалів, підвалів, фундаментів та інших приміщень. Також на реконструкцію та зміну мереж теплопостачання, водопостачання, водовідведення, електрики, заміни вікон та дверей в місцях загального користування. Олександр Цертій наголосив, що це не заміна вікон у квартирах, а в під’їздах, підвалах та інших допоміжних приміщеннях, які використовуються, як спільне майно будинку.
За словами депутата, програма повністю відповідає діючому законодавству «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирних будинках». Він наголошує, що співвласники є головними суб’єктами власності не залежно від форми управління – ОСББ це чи щось інше.
Для того, щоб розпочатиремонтні роботи, потрібна ініціатива не менше 3 співвласників. Вони подають заявку з переліком робіт, які б вони хотіли виконати, до уповноваженого органу – управління житлово-комунального господарства.
УЖКГ – це виконавчий орган, у якому працюватимуть спеціалісти, які можуть організувати технічний нагляд, розробляти проектно-конструкторську документацію за кошти міського бюджету, виконує функції замовника та здійснює контроль.
Всі заяви, що надходитимуть до УЖКГ, оприлюднюватимуться на сайті міської ради в окремому розділі, щоб люди зайшли і переконалися в тому, що їхня заява надійшла. Надалі, протягом 10 днів, працівники УЖГК приходитимуть на місце й складатимуть акт із сумою вартості робіт.
Після цього збиратимуться загальні збори співвласників, як прописано в законодавстві, де вирішується вид та обсяг робіт, участь співвласника у спільному фінансуванні цих робіт та спосіб яким збиратиметься сума, а також обирається уповноважена особа, яка підписуватиме договори та слідкуватиме за виконанням робіт.
Єдиним критерієм для участі в цій програмі має бути вік експлуатації будинку – не менше 15 років. Якщо цю програму підтримають депутати, то після найближчої сесії почнеться її реалізація.
Фото зі сторінки Олександра Цертія у Фейсбуці
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: