Вчора, 6 листопада, ГО «Територія успіху» спільно з партнерами з патрульної поліції у Кіровоградській області та Психологічної Майстерні ” Інсайт” презентували «Програму роботи з профілактики і подолання домашнього насильства».
В Кіровоградській області практично не займаються профілактикою домашнього насильства. В 2016 році на це витрачено 900$ – чи не найменше в Україні. В області відсутні будь-які спеціалізовані центри з надання допомоги жертвам домашнього насильства, а профілактичні заходи проводились тільки ситуативно – в рамках акції “16 днів проти гендерно-обумовленого насильства”. Про це на заході розповідала виконавча директорка ГО «Територія успіху» Інга Дуднік. Вона зазначила, що їхня організація вже протягом 7 років проводить акції та заходи, які стосуються саме профілактики та попередження домашнього насильства, адже як показує досвід – попит на них є дуже великим.
Т.в.о. заступника начальника ГУНП у Кіровоградській обл. Олексій Ніколаєв навів вражаючу статистику: «Наразі утримуються 1812 особи, які вчиняли насильство в родині, складено 2212 адміністративних протоколів, виписано штрафів на суму 152 тис. грн., на 27 осіб ухвалено адмінарешт строком до 15 діб».
Також Олексій Ніколаєв зазначив, що віднедавна сімейне насилля переслідується і кримінальним покаранням. Це можуть бути примусові роботи, обмеження, і навіть позбавлення волі терміном на два роки.
Власне корекційну програму презентували фахівці психологічної майстерні “Інсайт” Андрій Фоменко та Наталя Потапенко.
Запропонована корекційна програма, надає шанс людям, які прагнуть гармонізувати сімейні стосунки, позбавившись від насильницьких практик.
Програма складається з трьох блоків: перший «Знати, щоб зупинити» є просвітницьким компонентом програми.
“Наша мета на цьому етапі: ознайомлення з формами насильницької поведінки, корекція, формування поняття про особистий простір. Як взаємодіяти таким чином щоб не ущільнювати свого партнера”, – говорить Андрій Фоменко.
Другий блок програми називається : «Ми схожі, але ми різні» Він, за словами психологів, узагальнює діагностичний компонент програми.
Кожен насильницький епізод має передісторію, тому в програму закладено і діагностичний аспект.
Третій етап – власне корекційна робота.
Наталя Потапенко наголосила, що на цьому етапі запорукою успіху роботи є реалізація завдання знайти в людині мотивацію і ресурси для розвитку соціально адаптивних форм поведінки що мають замінити негативні моделі поведінки.
На прийом до психологічної майстерні “Інсайт” можна потрапити за адресою вул. Гоголя 44, за попереднім записом:
+380 50 055 3327 – Фоменко Андрій,
+380502256832 – Потапенко Наталія.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: