Кропивницький став 9-м обласним центром в Україні, який долучився до платформи “Приховані інтереси”.
Проект з моніторингу наявних у власності посадовців місцевого самоврядування і їх родичів компаній та автоматичної перевірки на їх фігурування в тендерній документації, чи проектах рішень міськради презентувала сьогодні столична громадська організація “Антикорупційний штаб”, що має на меті виявлення корупційних ризиків з допомогою онлайн-інструментів. Регіональним партнером організації стала “Асоціація політичних наук” Дмитра Сінченка.
З допомогою платформи “Приховані інтереси” можна виявляти незаконний лобізм, чи зловживання службовими обов’язками тими, чи іншими посадовцями,- зазначила очільниця організації Галина Янченко.
Інструмент стане в нагоді журналістам, активістам, активним громадянам і бізнесу.
Кропивницька база “Прихованих інтересів” містить інформацію про 42 депутатів міськради Кропивницького, міського голову, його заступників, секретаря мерії. Загалом це 118 компаній. В базі наявне досьє, що містить біографію депутата, чи посадовця, перелік компаній, в яких він, або члени його родини працюють, чи є засновниками.
Як зазначив Дмитро Сінченко, аналіз показав, що депутати земельної комісії потенційно можуть мати конфлікт інтересів. Адже 4 з 7 депутатів (Дрига, Бєлов, Шамардін, Гребенчук) мають бізнес у наближеній сфері.
Особливістю ресурсу є те, що через нього можна провести автоматичну перевірку документа. Наприклад, завантаживши в базу проект порядку денного сесії, в один клік можна отримати перелік фірм, що мають стосунок до посадовців і депутатів. Надалі можна досліджувати, чи в кожному конкретному випадку існує можливість конфлікту інтересів.
Ольга Рибак, аналітик організації розповіла, що відомості в базі брали з Держреєстру та електронних декларацій. Пошук в базі можна здійснювати за прізвищем, кодом ЄДРПОУ фірми, або її назвою.
Представники організації відзначили, що у порівнянні з іншими містами, у Кропивницькому показник наявності бізнесу у депутатів не високий, але топ-3 фігуранти, які мають найбільше підприємств, мають стосунок саме до ключових посад.
Зокрема, це секретар міськради Андрій Табалов і його родина, з якими пов’язано 25 компаній. У 2017-2018 роках ці компанії освоїли тендерів на 34 млн. грн.
На другому місті – міський голова Андрій Райкович, з яким пов’язано 12 компаній. За 2017-2018 роки фірми виграли тендерів на 5 мільйонів.
На третьому – Ігор Волков, депутат від БПП, з родиною має 11 компаній, що освоїли на держзакупівлях 2 млн.
У Кропивницькому бізнес і політика тісно переплетені. Посадовці можуть зловживати своїм впливом. Закликаємо активно використовувати цей ресурс, адже чим частіше й голосніше місцеві журналісти й активісти говоритимуть про це, тим швидше щось у Кропивницькому зміниться. Чиновники подумають, що варто повернутися до бізнесу і не лицемірити, отримуючи підряди з бюджету,- відзначила голова “Антикорупційного штабу.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: