10 квітня в Кіровоградському обласному державному архіві свою книгу про історію преси на теренах нашої області презентував викладач ЦДПУ ім. В. Винниченка Роман Базака.
“Все почалося ще в далекому 2012 році, тоді я закінчував магістратуру і не хотів покидати стіни університету та академічну атмосферу. Потрібно було залишитися, а це значить писати дисертацію”, – розповів про початок свого дослідження автор книги “Преса Кіровоградщини (1874-1921 рр.)”.
Роман Базака зазначав, що спочатку вважав, що історична тема — це найпростіше, про що можна писати, але потім змінив своє ставлення. Великих праць з цієї тематики не було, лише поодинокі статті, тому автору довелося їздити по архівах України в пошуках газет тогочасного періоду.
Книга “Преса Кіровоградщини (1874-1921 рр.)” вийшла у рамках обласної програми розвитку книговидання і книгорозповсюдження на 2016-2020 роки. Друковані примірники обов’язково потраплять до ЦДПУ ім. В. Винниченка та в бібліотечні заклади області ще і в електронному вигляді. Для написання було використано 86 періодичних видань, які вийшли на Кіровогадщині у період з 1874-1921 рр.
У книзі є три розділи: у першому — автор розповідає, що таке преса та як з нею працювати. Роман Базака наголосив, що цей розділ орієнтований більше на студентів, науковців та працівників бібліотек.
“Варто нинішнім журналістам почитати цю пресу. Там є дуже багато цікавого, є те, чого можна повчитися, і Роман дає цю можливість”, – поділився враженнями історик і краєзнавець Юрій Митрофаненко.
У другому розділі йде мова про три види преси: приватні видання, офіційна преса та спеціалізовані видання за період до 1917 року. Третій розділ орієнтований на дослідження газет соціалістично-революційних партій та організацій. Також у книзі є бібліографічна характеристика періодичних видань, де Роман Базака описав всі газети, які зміг знайти в електронних каталогах.
“Ця книга має стати передмовою до групи підручників про історію преси”, – висловився кандидат філологічних наук Віктор Білоус.
Директор обласного архіву Олег Бабенко розповів, що вже розпочалася робота над хрестоматією. За словами викладача педагогічного університету Романа Базаки, на сьогодні готові 360 сторінок, ще планується допрацювати 150.
“Я буду читати цю книгу, обов’язково з нею ознайомлюся. До того ж презентація була цікавою. Мені подобається дивитися на всі ці старі видання, як там що писалося, всі ці цікаві історії. Я б таке прочитала, тим паче говорять, що книга написана легкою доступною мовою, а не науковою сухою, по-студентському, так би мовити”, – поділилася готовністю вивчити доробок викладача одна зі студенток педагогічного університету Лариса Пінчевська.
Презентація, за сталою традицією, завершилася автограф-сесією.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: