Один із найбільших залів для засідань, що є в Ленінському райсуді, сьогодні був вщент заповнений. Тут почалось слухання справи за звинуваченням у вимаганні хабара екс-прокурорки прокуратури Кіровоградської області Світлани Клюкіної та у пособництві їй у цьому Срегія Льовіна.
Справу слухають судді Льон, Загреба та головуюча суддя Бутельска. На засідання з’явилися обидва підозрювані, їх захист, прокурор Спецантикорупційної прокуратури, ЗМІ, громадські активісти та підтримка обвинувачених.
Суд заслухав текст обвинувачення, позицію щодо нього захисту Клюкіної та Льовіна й визначив порядок розгляду справи. Після завершення засідання у залі стався невеликий скандал.
Згідно з текстом обвинувачення, Клюкіну звинувачують у тому, що у змові зі своїм знайомим Льовіним вона вимагала 6500 дол. США з вагітної учасниці ДТП за повернення їй арештованого автомобіля Porsche, а також вчинення інших процесуальних дій у кримінальному провадженні. За версією слідства, хабар передавався у два етапи – 3300 дол. 24 грудня 2015 року та 3000 дол. 13 січня 2016 року. Частина коштів призначалась посереднику. Представник винуватиці ДТП нібито передавав Льовіну для Клюкіної кошти в офісі її адвоката, що у Кропивницькому по вул. Декабристів,5.
Крім того, Клюкіну підозрюють у вилученні й приховуванні матеріалів кримінального провадження, яке розслідувалося правоохоронними органами в Олександрівському районі, коли кілька років тому вона займала там керівну посаду. Нібито під час обшуків у її помешканні за справою про хабарництво було знайдено й цю документацію. Відсутність цих матеріалів, за даними САП, унеможливила притягнення до відповідальності підозрюваних у кримінальному провадженні про розтрату грошей.
Увесь текст звинувачення екс-прокурорка уважно слухала й щось звіряла з власними паперами, Льовін же з легкою посмішкою не зводив погляду з київського прокурора. На запитання суду обвинувачена повідомила, що заперечує обвинувачення у повному обсязі й назвала їх «припущеннями». Позиція Льовіна аналогічна.
Під час визначення порядку розгляду справи, прокурор клопотав спочатку вивчити письмові і речові докази, а потім допитати свідків та обвинувачених. Захист обвинувачених клопотав спочатку допитати свідків, а вже потім вивчати докази, мотивуючи недовірою до прокурора. Мовляв, прокуратура може тиснути на свідків. У свою чергу представник обвинувачення наполіг, що спершу варто вивчити докази, адже на основі них свідкам ставитимуться питання й захист обвинувачених в хабарництві таким чином хоче затягнути розгляд справи, адже один зі свідків нині оголошений у розшук.
Суд ухвалив спочатку вивчити письмові й речові докази, потім заслухати свідків та допитати обвинувачених й призначив наступне слухання на 12.00 год. 2 лютого.
Коли судді залишили зал для засідання, між активістами, які прийшли на слухання й екс-прокуроркою виникла словесна перепалка. На підтримку Клюкіної прибув її син, заступник прокурора Олександрійської місцевої прокуратури Антон Клюкін. На питання журналіста «Без купюр» про мету його перебування у суді під час робочого дня (на годиннику була 17.28 год.), він відмовився прокоментувати. Редакція направить запит у прокуратуру області, аби там пояснили, на яких підставах уповноважена особа органів прокуратури відвідувала вказаний суд.
Детальніше про матеріали обвинувачення «Без купюр» повідомить згодом.
Нагадаємо, що Світлану Клюкіну було звільнено із прокуратури після пікетів установи активістами. Проте у зв’язку із порушенням при звільненні, вона відновилася на посаді через суд. Як випливає із її декларації за 2017 рік, з прокуратури вона звільнилася.
Підозрюваним інкримінують правопорушення, що кваліфікуються за такими статтями:
ч.3 ст. 368 (Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.);
ч. 2 ст.357 КК України (Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, якщо це спричинило порушення роботи установи – карається штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк);
ч. 5 ст. 27 (Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину).
У матеріалі внесено виправлення. До суду прибув заступник прокурора Олександрійської місцевої прокуратури Антон Клюкін, а не Костянтин Клюкін, прокурор Кіровоградської місцевої прокуратури. Редакція просить вибачення за неточну інформацію.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: