Станом на 23 квітня у Кропивницькому в медзакладах первинної медичної допомоги підписали з лікарями вже 10,5 тисяч декларацій. Про це під час прес-конференції повідомила начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук.
Декларація з лікарем пацієнту забезпечує умовно «медичне страхування», контроль за надану послугу, а лікарю – фіксовану суму зарплатні за кожного пацієнта.
За інформацією Макарук, критичних проблем із кампанією укладання декларацій не виникало, втім, усім хто потребує роз’яснень готові надавати консультації.
«Кропивницький активний, є інтерес серед населення та інтерес лікарів. Ми не пасемо задніх. За весь період скарг з боку мешканців і медиків не було, сподіваюся, їх не буде. Якщо хтось щось не розуміє, готові в персональному порядку допомогти», – відзначила посадовець.
У розрізі медзакладів, у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 уклали 3100 декларацій із 73 лікарями. В середньому це 42,1% декларацій на 1 лікаря.
У ПМСД №2 укладено 4200 декларацій з 51 лікарем, що становить 82%.
В Амбулаторії загальної практики, де працює лише 5 лікарів, укладено 3149 декларацій. Тут навантаження на 1 лікаря становить 600%.
Втім, як пояснила начальниця управління охорони здоров’я, деякі лікарі почали підписувати декларації ще з січня, набираючи свій реєстр пацієнтів у паперовому вигляді, а нині дані вносять до електронної системи.
Укласти декларацію з медиком варто до кінця 2018 року, або з нового року доведеться сплачувати похід до сімейного лікаря з власної кишені. Втім, і в наступні роки декларацію можна буде підписати.
«Якщо до цього періоду людина не укладе декларацію, вона лишається осторонь державної допомоги. Звернення до лікаря первинної ланки вона матиме сплатити з власної кишені. Якщо пацієнт йтиме на обстеження, а не за направленням сімейного лікаря, матиме сплачувати медпослуги. Але є люди, яким такий варіант також підходить», – пояснила Оксана Макарук.
Декларація з лікарем безстрокова, щорічно її переукладати не потрібно. Але якщо пацієнт захоче змінити лікаря, варто лише її укласти з іншим медиком, а електронна система автоматично врахує всі зміни.
У разі ж, якщо обраний лікар перебуватиме на лікарняному, чи у відпустці, зі своїми пацієнтами він має домовлятися самостійно. Прийнятним є варіант взаємозаміняємості лікарів. Перехідний період в медицині будуватиметься на комунікації пацієнтів з лікарями.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: