8 патронажних медсестер у кропивницькому відділенні “Товариства Червоного хреста України” 9 місяців працюють без заробітної плати. За цей час їм заборгували понад 400 тисяч гривень.
Про це йдеться у сюжеті каналу “UA: Кропивницький”.
Голова обласної організації Червоного Хреста Валерій Юрченко розповів, що тричі звертався до міського голови Андрія Райковича і його заступниці Наталії Дзюби з проханням виплатити медсестрам зарплату.
”Депутати підтримали рішення щодо фінансування у 2019 році патронажної служби товариства, а керівництво міської ради його не виконало. Хоча обіцянки були, люди працювали”.
Після закриття міської організації Червоного Хреста патронажні сестри збираються в приміщенні обласної організації. За словами Світлани Волкової, за 2019 рік їй заборгували більше сорока тисяч гривень зарплати.
За словами заступниці міського голови Наталії Дзюби, людьми, яких обслуговували патронажні медсестри, опікуються у територіальних центрах. На зарплату медсестрам грошей немає.
”Вони не уклали договорів ані з міською радою, ані з жодною лікарнею. Про яку зарплату може йти мова. Ми говоримо про те, що надаємо їм тільки фінансову підтримку. 2019 року виділили їм сімдесят сім тисяч. На 2020 рік вони подали запит і пропозиції щодо фінансової підтримки. Комісія вивчатиме це питання”.
Як пояснив юрист Еміль Багірян, рішення щодо зарплати міською радою не ухвалювалось. Також немає жодних письмових угод між міською радою та “Червоним Хрестом”. Якби це була заробітна платня, а це захищена стаття видатків, то її повинні були б сплатити. А якщо це матеріальна допомога або інше, то це – на розсуд керівництва міської ради.
Як писав “Без купюр“, на сайті Кіровоградського обласного Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) вказано, що сама по собі організація фінансується за кошти благодійних та членських внесків. Але, як пояснив Валерій Юрченко, патронажні сестри раніше фінансувалися з держбюджету.
Починаючи з 2017-го МОЗ скасувало державне фінансування патронажної служби, обґрунтовуючи це тим, що правопорушення і непрозора звітність ТЧХУ за останні кілька років ставлять під сумнів доцільність виділення бюджетних коштів на організацію.
Довідково. Патронажна служба в Україні працює вже понад 50 років. Вона надає медичну та соціально-побутову допомогу такими категоріям населення, як одинокі, умовно одинокі (якщо діти проживають в іншому місці), люди з інвалідністю різних категорій, вдови та АТОвці.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: