Сьогодні у Кропивницькому на прес-конференції троє депутатів міськради Кропивницького заявили про практику провокації хабарів.
Депутати фракції «Опоблоку» Анатолій Ларін, Анна Ніжнікова, Максим Линченко заявили, що правоохоронні органи, у тому числі управління захисту економіки Нацполіції, застосовують агентів-хабародавців. Мовляв, людей провокують через низку мотивів: отримання «відкатів» з підрядів, усунення людей від посад, задля «політичної розправи».
Зі слів опоблоківців, деякі обвинувачені йдуть на угоду зі слідством й мовчать про провокацію, або ж не витримують «пресингу», й лише одиниці доводять власну невинуватість. Вийти на прес-конференцію, зі слів депутатів, їх змусила інформація про мережу агентів-хабародавців на Львівщині та моніторинг діяльності обласного УЗЕ, а також «чисельні скарги» від мешканців міста.
Депутат Анатолій Ларін, який представився юристом і журналістом, відзначив, що серед виявлених ними «агентів» є особи, які є заявниками у кількох «корупційних» справах. Водночас, самі ж «агенти» мають кримінальні провадження, тобто, перебувають «на гачку».
Ларін назвав наступні прізвища «торпед» (на сленгу правоохоронців – «агентів»):
Дорошенко Олександр Ігорович – нібито чоловік є заявником у справах про корупцію по селищному голові, пенсіонеру СБУ, чоловіку працівниці прокуратури, голові і заступнику Бобринецької РДА. Ще одна особа пішла на угоду зі слідством.
Сам заявник має декілька кримінальних проваджень, по побиттю людей, керуванню авто у стані алкогольного сп’яніння та інше.
Погода Олексій Володимирович – нібито є хабародавцем депутату Олександру Рацулу, голові Світловодської РДА і заступнику мера Світловодська.
Каплюк Олена Василівна – фігурує у двох відомих «корупційних» злочинах.
Депутати відзначили, що зверталися до прокуратури міста й області та чекають на реакцію.
Нагадаємо, як ми повідомляли, УЗЕ звітувало, що до суду передано обвинувальний акт у справі начальника управління ДАБК Андрія Сліпченка, котрого називають близькою людиною Анни Ніжнікової. Власної вини посадовець не визнає.
Від «Без купюр». Редакція готова надати право на відповідь усім особам та посадовцям, згаданим у новині. Разом з тим відзначимо, що практика застосування так званих «торпед» у діяльності правоохоронних органів доволі поширена. У переважній більшості, справи, де присутній елемент «підстави» з політичних чи інших мотивів, «розсипаються» у судах. Подекуди ж «торпеди» підсилають до посадовців, щодо корупційних діянь яких уже надходили звернення до правоохоронців. Тобто, «агент» не пропонує хабар, а фіксує в рамках негласних слідчих дій, як з нього вимагають неправомірну вигоду. То ж, про правомірність діяльності «агентів» може свідчити лише рішення суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: