На Кіровоградщині між працівниками таких серйозних структур як Служба безпеки України та Управління захисту економіки спостерігається конфлікт, що вирішуватиметься у суді.
У травні в Олександрії СБУ затримала за підозрою у вимаганні хабара колишнього УБОЗівця, а нині майора поліції, оперуповноваженого міжрайвідділу №2 обласного управління захисту економіки Андрія Могилюка. Той у свою чергу вибудував неабияку лінію захисту – спробував оскаржити вручення підозри, подав скаргу на суддю до Вищої ради правосуддя й збирається судитися через затримання в рамках 208-ї статті КПКУ, що, на його думку відбулося із нанесенням тілесних ушкоджень.
Ця стаття передбачає затримання особи без рішення суду лише у двох випадках – якщо її застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення; або ж безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин. Простіше кажучи – мають спіймати з грошима в руках.
Втім, досвідчений майор поліції не з простих. За версією слідства, діяв зі спільником. Як ідеться в тексті підозри, майор знав про відкрите кримінальне провадження стосовно підозрюваного у крадіжці майна з фермерського господарства «Наталка» Олександрійського району. 24 квітня він зателефонував цьому чоловікові й призначив зустріч, під час якої нібито натякнув, що тому загрожує ув’язнення. За «вирішення» проблеми вимагав 20 тис дол. США.
Під час наступної зустрічі біля стадіону «Ніка», підозрюваний в крадіжці нібито сказав, що може надати поки лише 12 тис дол., а решту згодом. На що, за версією слідства, майор погодився й долари доручив надати посереднику. 3 травня о 23.00 год поблизу торговельно-розважального центру «Grand Plaza» чоловік передав гроші.
Самого ж Могилюка затримали в порядку 208 статті КПКУ наступного дня о 15.40 год, й ще через день вручили повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
На суді, де правоохоронцю обирали запобіжний захід суддя заслухав свідка, колегу Могилюка. Той розповів, що у них на виконанні було кримінальне провадження щодо розкрадання фермерського господарства. Він підтвердив, що у квітні з підозрюваним у крадіжці була зустріч. Нібито йому повідомили про надходження на нього заяви й запросили надати пояснення. Вимагання хабара свідок відкинув.
6 травня суддя призначив правоохоронцю домашній арешт, а згодом, через продовження строків досудового слідства, змінив на особисте зобов’язання. Тим часом колишній УБОЗівець часу не гаяв. Його адвокат спрямував у ВРП скаргу на суддю Ленінського райсуду Андрія Загребу, який дав дозвіл на обшук у Могилюка. До речі, під час обшуку було знайдено 1,8 тис дол. США, 34,5 тис грн. та ще 1 тис дол., яка, за версією слідства, є частиною хабара.
13 липня адвокат правоохоронця в суді першої інстанції домігся скасування підозри його клієнтові. В обґрунтування суд вказав, що Могилюк за посадою не мав повноважень впливати на хід кримінального провадження щодо крадіжки. Також суддя наголосив, що в підозрюваного не знайшли хабара й загалом за час слідства не представили належних доказів.
Втім, в Апеляційному суді обвинувачення оскаржило ухвалу, надавши в доказ матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій. Під час НСРД нібито зафіксовано факти зустрічей та переговорів між правоохоронцем і заявником щодо хабара.
Наразі в Кіровоградському окружному адмінсуді планується розгляд скарги правоохоронця на СБУ-шників за його затримання в порядку статті 208 КПКУ.
«Без купюр» відслідковуватиме, чи справа за звинуваченням посадовця таки «дійде» до суду й що вирішить окружний суд.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: