На скасуванні нової нормативної грошової оцінки землі у Кропивницькому наполягає депутат міськради Кропивницького з фракції «Батьківщини» Олександр Цертій. Свою позицію сьогодні пояснював на прес-конференції.
Як писав «Без купюр», землекористувачі Кропивницького з нового бюджетного року отримали значно більші нарахування за землю. Причини дві – оновлення нормативної грошової оцінки землі та неналежне оформлення земельної документації, через що при розрахунках платіжок використовують максимальні коефіцієнти. В міськраді наполягають – вартість землі треба переглянути в бік збільшення, а «космічні» платіжки пояснюють невпорядкованою земельною документацією.
Депутат Цертій сьогодні окреслив три ключові проблеми, допущені при ухваленні нової грошової оцінки землі. По-перше, на його думку, підрядна організація, котра розробляла оновлену документацію, яку за законодавством треба переглядати раз на кілька років, використала некоректні вихідні дані. Мовляв, скільки коштують квадратні метри у Кропивницькому рахували з огляду на наявні комунікації і ресурси, вкладені в розвиток і благоустрій певної території. З огляду на особливості кожного мікрорайону, підрядник визначив 35 економко-планувальних зон, кожна з яких має свій коефіцієнт, що впливає на вартість землі. Укрупнений показник затрат в цілому склав понад 10,5 млрд. На думку депутата, цей показник сформований недостатньо коректно і може коливатися як у бік збільшення, так і зменшення залежно від закладених показників. До прикладу наводить вулицю Мурманську, оцінку землі на якій провели з огляду на затрати, передбачені на реконструкцію теплотраси. Хоча в експлуатацію об’єкт так і не був введений.
По-друге, пояснення міської влади про необхідність присвоєння кадастрового номеру та коду цільового використання земельної ділянки, відсутність яких зумовлює обрахування нарахувань за максимальним коефіцієнтом, не завжди збігаються з реальністю. До прикладу, місцеве підприємство «Запоріжсантехстандарт», виробничі бази якого знаходяться у промисловій зоні Балашівки, за словами Цертія, має і кадастровий номер і відповідні коди, проте у Держгеокадастрі продовжують застосовувати найбільший коефіцієнт. Вказана проблема непоодинока й має вирішуватись з Держземагенством. Втім, з новою нормативною грошовою оцінкою землі згадана фірма також отримала більші нарахування з огляду на розташування. На думку депутата, саме промислові підприємства найбільше постраждали від нової редакції оцінки землі.
По-третє, депутат переконує – рішення про затвердження оновленої документації ухвалено сесією міськради без обговорення з представниками бізнесу, землекористувачами. На його думку не є коректними пояснення міської влади, що оскільки проект рішення про затвердження нормативної грошової оцінки не є регуляторним актом, обговорення не передбачені. Мовляв, обговорювати мали саме розроблену нову нормативну грошову оцінку, котра, на відміну від проекту рішення є регуляторною документацією.
Депутат відзначив, що очікує на політичну волю колег задля скасування на сесії нової нормативної грошової оцінки землі та затвердження узгодженого і всім зрозумілого документу у 2020 році. Станом на сьогодні середня вартість м.кв. землі у Кропивницькому становить 472,6 грн. і є вищою ніж в Івано-Франківську, Луцьку, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: