Під час розкопок на території фортеці св.Єлизавети археологи знайшли культурні нашарування 18 століття, повідомляє “Без купюр”.
Минулого тижня група професійних археологів Охоронної археологічної служби України в Кіровоградській області здійснили пробні розвідувальні розкопки площею 8 квадратних метрів на території фортеці святої Єлизавети.
“До нас звернулась православна церква Кіровоградської єпархії Київського патріархату, яка в 2019 році планує будівництво церкви на території фортеці святої Єлизавети, з проханням провести там розкопки. Справа в тому, що на місцях, які є пам’ятками історичного значення перед будівництвом потрібно обов’язково проводити розвідувальні археологічні розкопки”, – розповідає для “Без купюр” науковий співробітник служби Валентин Собчук.
Професійна група археологів у складі Миколи Тупчієнка (археолога, який в 1994 році вперше приступив до розкопок на цій території), Ігора Шевченка (Долинська), Олексія Орлика (Кропивницький) здійснили пробні розвідувальні розкопки.
Коли співставили план майбутньої церкви з сучасною геодезичною картою і картою фортеці 18 сторіччя, то виявили, що будівництво потрапляє на найголовнішу споруду того часу – комендантський будинок. Археологи заклали 4 невеликих розкопа, і знайшли культурні нашарування 18 століття у вигляді кахель для груби, залізні, скляні й керамічні вироби того періоду.
“В результаті розкопок, нами зафіксовано культурний шар XVІІІ ст., його глибину залягання та потужність, виявлено рештки інтер’єру будівлі у вигляді груби, що була облицьована керамічною полив’яною плиткою. Це достатньо для того, аби сказати, що перш ніж будувати, потрібно проводити більш ґрунтовні археологічні розкопки даної території” – підсумовує Валентин Собчук.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: