Понад півтора року щоденної праці на волонтерських засадах, 300 тисяч гривень вкладених коштів і віра в необхідність допомогти ближньому, який опинився у складній життєвій ситуації – усе це допомогло молоді з благодійної релігійної організації «Милосердя» відкрити притулок. «Без купюр» побував на відкритті.
Приміщення знаходиться майже у центрі Кропивницького – по вулиці Преображенській, 37. Про те, що тут сьогодні свято, свідчать різнокольорові кульки, багато гостей, торт, смаколики. Слово притулок навіть якось не пасує, адже приміщення виглядає як справжній хостел – двоповерхові ліжка з красивими різнобарвними ковдрами, яскраві панно і картини на стінах, які пофарбовані у приємні кольори. Складно уявити, але ще рік тому тут були голі стіни й пробита підлога.
За словами Володимира Лєбєдєва, координатора організації, заклад облаштовували за типом хостелу як у Львові. Атмосфери затишку та якісних умов проживання намагались досягнути аби клієнти закладу почували себе як й інші члени суспільства, бачили, що є для чого змінюватися на краще.
Наразі в приміщенні можуть проживати до 12 людей. Для них організовано спальню, кухню, душ та кімнату для дозвілля. За словами Володимира Лєбєдєва, заклад призначений не лише для безхатченків, а й для усіх людей, які опинилися у складній життєвій ситуації. Сюди можуть прийти люди, які потерпають від насилля у родині, житло яких постраждало, наприклад, під час пожежі, або через конфлікти з рідними вони опинилися на вулиці. Тут можна пробути до вирішення проблем, отримати харчування, одяг, привести себе в порядок. Активісти допомагають знайти роботу, сконтактовують із соціальними службами, де можна стати на облік, отримати пільги, чи відновити документи. Таким чином людина не залишається на вулиці й не веде асоціальний спосіб життя, приносячи суспільству проблеми у вигляді інфекційних захворювань, чи грабунку, а має шанс налагодити життя.
Реконструкцію приміщення проводили на волонтерських засадах. Навколо цієї ідеї об’єдналися віряни з церков різних конфесій – римо-католики, протестанти.
– Окрім людей, які допомагали грошима, були й ті, які щодня тут усе робили. Бувало, після ремонту я приходила прибирати весь цей будинок, повністю усе вимивала й вимітала по кілька разів на день. Це, звісно, дуже складно. Але ми намагаємося тримати все в порядку, дотримуємося стерильності. Роботи тут велися щодня, загалом на облаштування пішло майже півтора року. Ми хочемо допомогти людям, дати їм дах над головою, наставити їх на правильний шлях, аби вони знайшли роботу, власне житло, – говорить Марина Яблоновська, співкоординатор «Милосердя».
– Ми запрошували на допомогу владу, але нам дали зрозуміти, що її не буде. Але, слава Богові, вони відкрили державний притулок. Хоч так нам буде трохи легше, – відзначає Володимир.
На запрошення активістів на відкриття прийшли і колеги з комунального притулку, який запрацював у Кропивницькому з 1 грудня.
– Усе таке яскраве. Приємно, що нас запросили. Добре, що окрім державних, є й такі благодійні організації. Впевнений, що сьогодні домовимося яким чином співпрацюватимемо із ними. Цю роботу нестимемо спільно, – зазначив Олександр Желізняк, керівник комунального Центру обліку і тимчасового перебування безпритульних.
За словами посадовця, в комунальний притулок можна приймати людей лише після проходження медогляду. До лікарні ж не всі потрапляють, адже зараз там вже не діє пункт стерилізації. Натомість першу допомогу у приведенні людини в нормальний вигляд та чистий одяг надають активісти, надалі спрямовуючи до медзакладу, чи Центру обліку.
– Це прекрасно, що відкриваються такі будинки. Крім того, ми усі разом – влада, активісти, благодійні організації, можемо співпрацювати. Зараз зима, дуже багато людей потребують допомоги. Ми ж співпрацюватимемо й координуватимемо куди направити людину, – зазначив голова обласного благодійної організації «Нове покоління» Віталій Кодацький.
У «Милосерді» розповідають, що мають чимало прикладів, коли клієнти закладу налагодили власне життя, знайшли роботу, деякі помирилися з родиною. Крім людяного ставлення, цьому сприяє ще й сам принцип організації – люди, які опинились у складній життєвій ситуації спілкуються з молоддю, бачать реальний приклад, що змінитися ще не пізно.
Аби притулок нормально функціонував, допомогти може кожен. Наразі активісти потребують допомоги в оплаті компослуг, адже взимку платіжки особливо високі. Також можна приносити харчі та речі нормальної якості. Контакти організації та сторінку в соцмережі дивіться за цим посиланням.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: