У Кропивницькому розглянуть можливість монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті відповідно до Постанови Кабміну від 14 березня про «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» після того, як Мінсоцполітики напрацює механізм її реалізації.
На сьогодні кількість пільговиків, які мають право на пільговий проїзд у міському громадському транспорті Кропивницького, становить понад 70 тисяч осіб. Про це “Без купюр” повідомив начальник управління розвитку транспорту і зв’язку Олександр Вергун.
“У постанові йдеться про те, що місцеві органи влади зможуть вирішувати, куди спрямувати кошти на пільгові перевезення – на компенсацію перевізникам чи безпосередньо пільговикам”, – пояснює Олександр Вергун. – “Кількість виділених коштів, оплачених проїздів та пільгових категорій визначатимуться місцевою владою, виходячи з можливостей бюджету.
Також Олександр Вергун зазначив, що особисто він позитивно ставиться до цієї ініціативи Уряду.
“Адже траплялися ситуації, коли водії не зупинялися, щоб не перевозити пільговиків. Тому ця постанова повинна згладити соціальний конфліт, і людина спокійно оплачуватиме свої перевезення. Для міської влади немає значення – заплатити перевізникам чи просто віддати людям, адже в сумі виходить те саме. Крім того, не всі пільговики користуються безкоштовним проїздом і тепер зможуть використовувати виділені кошти на свій розсуд”.
Слід зазначити, що місцеві органи влади мають можливість самостійно вирішувати питання щодо монетизації пільг на проїзд чи збереження чинної системи розрахунку за перевезення пільговиків.
Як зазначав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Уряд встановив мінімальну соціальну норму, яка становить 30 проїздів за місяць, нижче за яку місцевий орган влади не може приймати рішень щодо розрахунку монетизованої пільги.
«Серед очевидних переваг монетизованої системи пільг — право вибору пільговиком виду транспорту, на якому йому їздити. Наприклад, на сьогодні практично обмежена можливість пільговика скористатися маршрутним таксі. Коли людина матиме на руках певну суму коштів, вона сама зможе вирішити, яким видом транспорту скористатися. Окрім того, людина матиме можливість взагалі не використовувати ці кошти на проїзд, а витратити їх на інші свої власні потреби», – пояснив Павло Розенко.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: