Земельну ділянку під будівництво багатоповерхівки хоче оформити у власність обслуговуючий кооператив «Кіровоградський дім».
Відповідний проєкт землеустрою пропонували затвердити депутатам міської ради Кропивницького на сесійному засіданні 19 листопада.
Йдеться про ділянку з кадастровим номером 3510100000:37:335:0092 площею 4 тис. м² по вулиці Жадова (навпроти будинків № 20, корп. 2 і № 22, корп. 1).
Як повідомив депутатам на сесії представник кооперативу Микола Коцар, проєкт розроблявся ще з 2010 року, коли міськрада дала дозвіл.
Зі слів доповідача, планується будівництво двосекційної 9-поверхівки у форматі житлового кварталу. Тобто на першому поверсі працюватимуть аптека й магазини. Будуватимуть 8 однокімнатних, 64 двокімнатних і 16-трикімнатних квартир площею 48-81 м². На баланс міста планують віддати 3 одно- і 2 двокімнатні квартири для забезпечення черговиків.
Проєкт пройшов погодження депутатською земельною комісією ще 8 листопада 2017 року. Проте на сесії депутати не затвердили проєкт землеустрою, вирішивши детальніше ознайомитися з питанням.
Інформації про вказаний кооператив та його керівництво в публічному доступі мало. Відомо, що його зареєстровано 10 років тому. З 2017 року адреса реєстрації – Кропивницький, вулиця Якима Лелеки, 11.
За даними з Кадастрової карти, ділянка за цією адресою значиться на Сергієві Юрійовичу Усанову, вочевидь, син котрого, Дмитро Сергійович Усанов вказаний підписантом кооперативу. Керівник і засновник – Ірина Сергіївна Боєвець.
Трохи більше відомостей про кооператив, що хоче 4 тис. м² комунальної землі, відомо з історичних даних про його реєстрацію. За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, до 2018 року серед засновників «Кіровоградського дому» значились вищезгаданий Микола Коцар, ТОВ «АБРІС “ЛИБІДЕЯ”», керівником якого є колишній головний архітектор області Володимир Рак, а також київське ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ».
Бенефіціарним власником «Діаманту» вказаний Олександр Миколайович Мішуровський. Свого часу він працював в управлінні капбудівництва Кіровоградської ОДА. Нині, йдеться в його декларації про доходи, працює заступником голови правління з будівництва державного публічного акціонерного товариства «Будівельна компанія «Укрбуд».
Ця компанія входить до складу державної будівельної корпорації «Укрбуд», котру у період з 2010 по 2016 року очолював нардеп ВРУ 8 скликання, фігурант журналістських розслідувань, а нині й кримінального провадження НАБУ Максим Микитась.
Ми поцікавилися у Миколи Коцара, який представляв кооператив на сесії, деталями майбутнього будівництва та запитали про зв’язки з «Укрбудом».
Зі слів Коцара, фірми «Абріс» та «Діамант», які відповідно є проєктним та інвестиційно-будівельним підприємствами, заснували цей кооператив, але згодом з певних причин передали корпоративні права. Через що, не уточнив, лиш вказав, що зараз до кооперативу ці ТОВ-ки вже не мають стосунку. Свою участь на сесії пояснив тим, що нинішні засновники попросили його представити «Кіровоградський дім», оскільки він раніше був його керівником та знає історію питання, вирішення котрого тягнеться ще з 2010 року.
На питання, чому кооператив просить землю саме у власність, а не в оренду чи викуп, чоловік сказав, що у рішенні міської ради за 2010 рік про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою вказано саме про виділення землі. Відповідно, так проєкт і зробили.
Щодо механізму передачі квартир, зі слів Коцара, говоритимуть про це у разі погодження проєкту. Ймовірно, тоді підпишуть меморандум із владою. Термінів початку й завершення будівництва поки не називає, оскільки ще нема землі.
«ОК «Кіровоградський дім» розрахований на асоційованих членів кооперативу. Наприклад, ви хочете придбати квартиру, тоді робите внесок і, по суті, будуєте будинок за свій кошт. А не так, як зараз інвестори заходять зі своїми коштами, будують, а потім виставляють свою непідйомну ціну. Тобто, тут буде прийнятною ціна квадратного метра», – розповів Коцар.
Проте, зі слів нинішніх засновників кооперативу, каже Коцар, у них є домовленість із двома інвесторами.
На питання, хто буде підрядником будівництва, не зміг відповісти. Але додав, що брав участь у розробленні проєкту землеустрою про відведення землі для будівництва багатоповерхівки по вулиці Жадова, котру за бюджетний кошт зводило ПП «Камелот-3000».
Микола Коцар додав, що питання кооперативу мають заслухати на депутатській земельній комісії.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: