У Кропивницькому біля недобудованого МАФу м’ясокомбінату «Ятрань», що «примостився» на клумбі під багатоквартирним будинком на центральній вулиці міста, сьогодні проводили флеш-моб.
У вихідний день зібралося зо два десятки активістів, серед яких кілька жителів будинку, а також представники з об’єднання демобілізованих, місцевого Євромайдану, еко-захисники, небайдужі. Такою ж чисельністю забезпечували громадський порядок поліцейські з кийками. У половини з них були такі елементи обмундирування як наколінники й налокітники.
Акцію назвали «Засадимо клумбу ковбасою» й утілили її гасло в життя. Зокрема, на клумбі розмістили бутафорські сосиски.
Як розповів один з організаторів заходу громадський активіст, голова обласної організації «Всеукраїнського товариства «Просвіта імені Тараса Шевченка» Олександр Ратушняк, на «озброєння» взяли саме ковбасу, адже акцію проводять під ковбасним МАФом. Сьогоднішнім флеш-мобом хочуть привернути увагу до хаотичної забудови міста ларьками.
«Мета – висміяти безглузду забудову міста. Цей ларьок обрали як один із об’єктів. Але розуміємо, що головна проблема не саме в цьому МАФі. У місті існує проблема захоплення і забудови скверів, квітників, газонів. Це триває не один десяток років, але за правління Райковича це набуло стихійного характеру. Міський голова мав би як очільник міста навести в цьому лад, але власним прикладом показує, що попри законодавство, яке забороняє забудовувати газони й клумби, таке будівництво продовжуватиметься. Складається враження, що людина просто використовує своє службове становище», – говорить Олександр Ратушняк.
Мешканка будинку, під яким «виріс» МАФ Юлія каже, така забудова її обурює.
«Міський голова має позицію, що наш протест – це «замовлення» конкурентів. Мабуть, власну думку, що мешканцям це не подобається, ми йому не донесемо. Я так розумію, що б ми не робили й не говорили, ми будемо «конкурентами», – відзначила Юлія.
Надія Паливода, еко-активістка, не проживає за адресою протесту, втім говорить, що прийшла, бо хаотична забудова характерна для усіх мікрорайонів міста.
«У моєму мікрорайоні так само встановлюються ці кіоски. Часто лунає питання, чому вся увага саме до цього. Але коли кількість забудови зашкалює, все виливається у протест. Якщо це кіоск міського голови, це вдвічі образливіше», – пояснює Надія.
За її словами, при зведенні МАФу «Ятрані», решту клумби прибрали, висадили квіти, але не зрозуміло, чому це зробили лише зараз, коли постала потреба будівництва магазину.
Дівчина на ім’я Катерина приїхала на флеш-моб з Новомиколаївки. Каже, протест підтримує, оскільки сама зіткнулася з подібним – свого часу у дворі багатоквартирного будинку, завдяки дозволам влади, прибудинкову територію віддали в приватну власність.
Громадський активіст Роман Бойко каже, йому незрозуміла та кількість поліції, залучена на охорону МАФу.
«Мені не подобається, що деякі можновладці зовсім не зважають на думку громади. А ще більше обурює, що тут присутні кільканадцять нарядів поліції, які мали б охороняти громадський порядок всього міста. Але чомусь охороняють магазин нашого мера», – відзначив активіст.
Ми також опитали низку громадян, які проходили повз акцію. Люди похилого віку, які живуть неподалік, відзначали, що не проти сусідства з МАФом. За їхніми словами, це зручно, адже не треба далеко іти. Молодь та люди середнього віку навпаки відзначали недопустимість такої забудови, вказували на використання службового становища очільником міста й загалом проблему хаотичного зведення магазинів.
Активісти зібрали підписи до міської влади із вимогою навести лад із розміщенням МАФів та не псувати архітектурний вигляд міста.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: