Громадська активістка Алла Волошина закликає до створення “Піклувальної ради”, яка має допомогти батькам школярів та дирекції навчальних закладів вийти із піке конфліктності.
Активістка зазначає, що вирішити цю проблему допоможе Закон України «Про освіту», але його дотримання має бути не вибірковим, а постатейним. Прийнятий у вересні минулого року цей документ дає можливість сформувати прозору систему управління навчальним закладом. Так, наприклад, стаття 29 закону вводить у шкільну систему управління особливий колегіальних орган – піклувальну раду. Активна і функціональна рада дала би можливість «висвітлити» усі темні й незрозумілі місця у шкільній фінансовій системі.
Що ж таке «піклувальна рада»? Це самоврядний колегіальний орган у шкільній системі управління. Піклувальна рада виконує три прості, але важливі функції:
- формує стратегію розвитку у тісній співпраці із керівництвом навчального закладу;
- знаходить додаткове фінансування для реалізації цієї самої стратегії;
- контролює витрачання кошторису та дії керівництва школи щодо виконання стратегії і витрачання фінансів.
До складу піклувальної ради можуть входити:
- батьки, діти яких вчаться у цій школі;
- колишні учні цієї школі;
- успішні люди, яким довіряє громада;
- представники громадських організацій.
Піклувальна рада створюється за рішенням засновника. У Кропивницькому засновником усіх шкіл є міська рада. Саме вона своїм рішенням може або створити, або уповноважити управління освіти піклувальну раду.
Алла Волошина говорить – щоб закон запрацював у повну силу, необхідно об’єднати зусилля батьків, місцевих депутатів і керівництва шкіл. Громада дійсно має взяти це питання у свої руки заради наших дітей. Прикладом для Кропивницького можуть стати громади Добровеличківки, Помічної і Тишківки, які уже дали своє добро на формування піклувальних рад у кожній школі.
Команда громадської організації КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» готова допомогти у створенні піклувальних рад в Кропивницькому.
Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці Чеської громадської організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційного співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської республіки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: