Два Renault Dokker для перевезення людей з інвалідністю придбає комунальне підприємство «Електротранс». На торгах перемогла компанія, яка підзорюється у махінаціях в закупівлях мікроавтобусів для перевезення людей з інвалідністю.
Повідомлення про намір укласти угоду з переможцем тендеру оприлюднено у системі «РroZorro».
Як раніше повідомлялося, комунальне таксі для людей з інвалідністю вирішили оновити на зекономлені кошти від закупівлі автобусів.
Згідно з тендерною документацією переможця, автомобілі спеціалізовані, у задній секції облаштоване місце для перевезення людей на візках зі складною нековзкою алюмінієвою рампою та піддоном з під’їзним пандусом Easy-Flex для крісел-візків (який опускається).
Для заїзду особи у візку авто обладнане: ременями кріплення передньої частини візка з електричним керуванням, кріпленням в підлозі для фіксації візка, ременями безпеки, під’їзним пандусом.
ХТО ЇЗДИТИМЕ НА СПЕЦАВТОМОБІЛЯХ
У коментарі «Без купюр» начальник міського управління транспорту Олександр Вергун зазначив, що автівки використовуватимуться через Територіальні центри управлінь соцзахисту Фортечної і Подільської райрад. Для того, щоб скористатися послугою, подається заявка до Терцентру та узгоджується маршрут. Авто відправляється за пасажиром з комунального підприємства. Поїздки оплачуються за кошт міського бюджету.
Згідно зі звітом Фортечної райради за минулий рік, послугою скористалося 155 осіб. Тобто, приблизно авто використовувалося через 1-2 дні.
Нові автівки очікують використовувати вже з січня.
Renault Dokker місту поставить київське ТОВ «Окраїна» за 1 млн 796 тис грн, тобто за майже 900 тисяч кожне. Єдиним конкурентом підприємства було полтавське ТОВ «Виробниче підприємство «Автоснаб» з ціною 1 млн 800 тис грн.
Згідно з даними Публічного модуля аналітики ProZorro, ТОВ «Окраїна» на державних закупівлях заробило 91 млн 161 тис. грн, підписавши 36 контрактів. З «Автоснабом» воно конкурувало на 50 тендерах та у 14 з них вигравало.
ЗАКУПІВЛЯ З ПРЕТЕНЗІЯМИ
Відгуки щодо тендерних вимог, прописаних кропивницьким «Електротрансом», залишило київське ТОВ «ВТК «Сплайн». Підприємці вказували, що тендерна документація має дискримінаційні ознаки, відсутнє обґрунтоване посилання на конкретну торговельну марку.
«Замовником, без будь-якого обґрунтування, зазначені певні конструктивні особливості предмету закупівлі, які є виключно характеристиками конкретної марки автомобіля, лише однієї моделі конкретного виробника і виключають наявність еквіваленту… Потенційний учасник торгів, може запропонувати Вам автомобіль іншої марки, який буде більш технологічний, економічний, з кращими показниками, але з іншими характеристиками».
У Технічних вимогах до предмета закупівлі вказано детальні характеристики довжини авто, маси і вантажопідйомності. Як відзначає скаржник, такі характеристики має лише один автомобіль – Renault Dokker 1,5 (90 к.с) Євро 5, 4х2, МКП5.
«У інших виробників, чиї автомобілі представлені на ринку України, характеристики дещо інші та відрізняються на декілька сантиметрів та кілограм (що є несуттєвим). Такі вимоги до характеристик автомобіля усувають конкуренцію серед потенційних учасників», – наголошував підприємець.
Зауваження щодо можливості запису про випробовування авто, якщо вже оформлено його держреєстрацію, залишив полтавський осередок ГО «Спілка захисту прав суб’єктів підприємництва». Активісти вказували, що замовник таким чином може придбати б/у-шне авто.
В «Електротрансі» на вказані скарги відповіли, що автомобіль має мати пробіг до 500 КМ та первинну реєстрацію. Крім цього, Renault Dokker зарекомендував себе як надійний та безпечний автомобіль, його теххарактеристики співпадають з матеріально-технічною базою «Електротрансу», а також, сервісне обслуговування наявне в обласному центрі.
Регіональний представник «Dozorro» на Кіровоградщині Павло Лісниченко у коментарі «Без купюр» відзначив, що у разі прописування не таких конкретних вимог, замовник міг отримати більшу економію, оскільки перелік постачальників став би ширшим.
«Враховуючи чітко пописані технічні характеристики, що підходять лише одній марці автомобіля та, по суті, офіційну відповідь тендерного комітету в якій визнано «заточеність» документації під конкретний товар, шанси на позитивне рішення Антимонопольного комітету України в потенційних учасників звісно були. На тендер могли б «зайти» учасники, які запропонували б іншу модель», – відзначив Павло Лісниченко.
ПІДОЗРИ В МАХІНАЦІЯХ
Власником ТОВ «Окраїна» вказаний підприємець з Києва Володимир Сергійович Рибальченко. Це підприємство дніпровські слідчі запідозрили у підробці документів. Зокрема, у 2015 році відкрито кримінальне провадження, в рамках якого службовим особам підприємства та керівнику Міського центру соціальної допомоги закидають махінації при закупівлі мікроавтобусів для перевезення людей з інвалідністю. Директору оголосили про підозру за те, що підписав документи на перерахування коштів за ще не поставлені машини.
Як повідомляли ЗМІ, у день підписання угоди між ТОВ «Окраїна» та центром соціальної допомоги, переможець торгів уклав ще один договір – з ТОВ «Автотрейдінг-Дніпро». Згідно з цим договором «Автотрейдінг-Дніпро» зобов’язувався передати «Окраїні» два автобуси Renault моделі Master MAU за ціною 483 тис грн. за одиницю. З ПДВ загальна вартість покупки склала 1,16 млн. грн. «Окраїна» придбала автобуси за цю суму вже після отримання коштів від центру.
Решта грошей, а це близько 820 тис грн., пішла на переобладнання автобусів. Точніше на придбання та встановлення підйомників для колясок інвалідів. Тобто «Окраїна» купила автобуси без спеціального обладнання. Хоча в тендерних пропозиціях калькуляція складалася виключно з одного рядка – ціни пропозиції з ПДВ і без нього. Про ціну закупівлі підйомного устаткування для автобусів, та ціну установки цього устаткування не йшлося.
Справу за звинуваченням директора дніпровського центру соціальної допомоги призначено до розгляду ще 20 серпня.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: