У Кропивницькому багатодітні батьки відмовилися від своєї новонародженої доньки, а потім передумали. За цей час дівчинці встигли вже двічі дати ім’я – спочатку в пологовому будинку, потім соціальні служби. Не виключено, що невдовзі крихітка отримає третє, яке до вподоби батькам. Головна лікарка міського пологового будинку з функціями перинатального центру Людмила Романів розповіла “Без купюр”, що для працівників закладу такі випадки – не новина, аналогічна ситуація свого часу трапилася навіть з двійнею. Проте, за її словами, далеко не завжди такі історії мають щасливе продовження для дітей.
– Це третя чи четверта дитина в батьків. Дівчинка. Ми її назвали Олею, міські служби перейменували на Оксану, коли реєстрували, – розповідає Людмила Павлівна. – Батьки до нас не зверталися по дитину, але нещодавно дзвонили родичі, цікавилися нею. Сказали, що не знали про цю ситуацію. А буквально вчора нам повідомили з відповідних служб, що батьки хочуть її забрати. Так буває. Іноді дітки знаходяться у нас місяць чи й два, а потім батьки забирають.
Кожен такий випадок Людмила Романів пам’ятає в деталях.
– У нас навіть таке було, що відмовилися від двійні, а потім через місяць надумали забрати. Але поки оформляли всі необхідні документи, то минуло 2, якщо не 3 місяці. Нещодавно ж у нас теж покинули дівчинку Лізу. Ми її кілька тижнів тому передали до дитячого будинку “Малятко”.
Працівники пологового встигають звикнути до таких малят і кажуть, що іноді їм спокійніше за них, коли вони перебувають під їхнім наглядом, ніж із батьками.
– Бо обставини бувають різними й далеко не завжди, на жаль, дитині краще з рідними людьми, як нам цього хочеться. Рік чи два тому був випадок… в мами народилася п’ята дитина, вона принесла її до нас на поріг і залишила. Дитині було кілька місяців. Ми вмовляли її подумати, і наступного дня жінка забрала маля. Але зараз патронажні служби кажуть, що там біда. Маму збираються позбавити батьківських прав через неналежне виконання обов’язків. А скільки випадків ми дізнаємося через ЗМІ, що то вітчим убив, то батько зґвалтував, то на три дні залишили голодною без нагляду. Тому ми завжди переживаємо за таких дітей, – ділиться Людмила Романів.
За можливості вона відслідковує долю таких “випускників” пологового будинку й радіє, коли в них усе складається якнайкраще.
– А буває, що покинуті дітки потрапляють в гарні сім’ї. Знаю про один випадок, коли таку дитинку всиновила хороша родина з достатком, де нею не можуть натішитися. Зараз їй до 5 років. Відвідує різні гуртки, секції і недільну школу.
Минулого року в кропивницькому міському пологовому будинку батьки залишили чотирьох дітей. В один із попередніх років покинули восьмеро.
В цілому, за словами Людмили Павлівни, новонароджені можуть перебувати у медичному закладі до 3 і 4 місяців, адже тут є відділення другого етапу виходжування. Але в більшості випадків це зумовлено також бюрократичними моментами, обов’язковими для оформлення дитини до дитячого будинку “Малятко”.
Як правило, до того часу таких діток забезпечують необхідним волонтери, благодійники, інші мами. Наразі й Оля-Оксанка забезпечена всім завдяки їм та очікує, коли батьки владнають формальності й заберуть її додому. Людмила Романів хоче вірити, що там дівчинку полюблять і піклуватимуться про неї, й вона ніколи не дізнається, що відразу після народження, її, маленьку і беззахисну, хотіли покинути.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: