У Кропивницькому квартири зруйнованої шахедом двоповерхівки по вулиці Братиславській вчора залило дощем через пошкоджений дах. Власники помешкань не можуть почати ремонт без висновків комісії міської ради, інакше вони можуть не отримати повною мірою компенсації за пошкоджене житло.

Фото: Кропивницької міської ради
Про це повідомила 30 березня о 10:07 на своїй фейсбук-сторінці кропивничанка Ольга Онищенко, квартира якої розташована на другому поверсі.
“Як ми й очікували, пішов дощ. За 10 днів комісія, яка мала приїхати й зробити акти обстеження, дати нам свої висновки, не знайшла часу. Хоча вона працює у місті, недалеко, на відстані 10 хвилин від нашого будинку. За весь цей час у неї не склалося такої можливості. Ми не можемо почати жодних ремонтних робіт до її приїзду. Іде дощ, дах пошкоджено. Я вже була на другому поверсі. У нас там тече вода. Можна було б зберегти хоч залишки ламінату, дерев’яного перекриття, які в нас там залишилися. Щоб потім усе не відбудовувати. Я не розумію, як можна вплинути на людей. Уже й дзвонили, і їздили туди. Їм просто всеодно”, — розповіла жінка.
Також Ольга Онищенко опублікувала відео того, як зі стелі крапає вода.
Наталя Мироненко, яка разом із чоловіком теж мешкає в цьому будинку, та зараз перебуває в лікарні, також звернулася до міської влади через соцмережі:
“Сказали нічого не робіть, поки немає комісії, якщо хочете хоч якусь допомогу від держави. І от, мені цікаво, скільки таких погод має бути на відкриту повністю ділянку, бо із колишніх кімнат моїх дітей можна дивитися на зоряне небо. Це має пройти тиждень дощів, має розкиснути все, бо в нас там дерев’яне перекриття? Шановна влада, скажіть, будь ласка, як ви розставляєте пріоритети, що ви не можеже вислати комісію для того, щоб зробити акт? Якщо у вас так багато роботи, яка набагато важливіша, ніж постраждалі люди та їхні будинки, чому ті фото та відеосвідчення, акти, які складали та збирали одразу після атаки, не можна використати для того, щоб люди почали щось робити? Там реально треба змінювати дах”.
О 16:52 Кропивницька міська рада відреагувала на звернення Ольги Онищенко. За словами заступника міського голови Олександра Вергуна, будинок по вулиці Братиславській будівельні експерти обстежили одним із перших, адже там зруйновані будівельні конструкції – стіни й дах.
Як пояснив посадовець, після обстеження комісія склала відповідний акт, але є додаткові бюрократичні нюанси.
“Далі за процедурою власники житла для отримання державної допомоги відправляють заявку на її отримання за програмою єВідновлення. Разом із заявкою до Реєстру пошкодженого і знищеного майна заноситься і опрацьований акт будівельного експерта. Після опрацювання направлених заявки і акту та прийняття її до виконання програма єВідновлення сигналізує про дозвіл на обстеження квартири комісією з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України”.
У повідомленні зазначається, що в Кропивницькому пошкоджено 338 квартир і будинків, а експертів семеро, вони працюють без вихідних.
“Акти обстежень квартир по вулиці Братиславській завантажать до РПЗМ у понеділок, 31 березня. Відразу після цього друга комісія може почати обстеження. На опрацювання документів законодавством передбачено 30 днів. Все відбувається за процедурою і оперативно, на скільки це можливо при такій кількості об’єктів, які потрібно обстежити і опрацювати. Для оперативності комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна рішенням виконкому була посилена додатково двома фахівцями”.
Олександр Вергун підтвердив, що капітальний ремонт в будинку не можна виконувати до того, як його обстежить комісія щодо надання компенсації за знищене житло.
“Проте тимчасове укриття даху плівкою чи іншими матеріалами, щоб уникнути протікання, зробити можливо. І за зверненням мешканців їм у цьому обов’язково допоможуть”, – запевнив він.

Фото: Кропивницької міської ради
Як раніше повідомляв “Без купюр”, у ніч на 20 березня росіяни вдарили по Кропивницькому 21 безпілотником. Найбільше постраждали мікрорайони Новомиколаївка та Балашівка.
Від дронової атаки по Кропивницькому пошкоджені 10 багатоквартирних та 72 приватних будинків, чотири навчальні заклади, храм та об’єкти енергетичної інфраструктури.
Лікарі надали допомогу 14 постраждалим. Половина з них – діти. Трьох кропивничан госпіталізували із пораненнями різної тяжкості. 28 березня стало відомо, що помер чоловік, який отримав 90% опіків.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: